Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Nisan 2015

ABONE OL

Canlı Yayında “evet” Dönemi

Esenler Belediyesi, vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Hizmete alınan uygulama ile Esenler'deki nikâh törenleri internetten canlı olarak izlenmeye başlandı.

Esenler Belediyesi, vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Hizmete alınan uygulama ile Esenler’deki nikâh törenleri internetten canlı olarak izlenmeye başlandı.

Hayata geçirdiği marka projeler ile Türkiye’deki birçok yerel yönetime örnek olan Esenler Belediyesi, Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün çalışması ile internetten canlı yayında “evet” dönemini başlattı. Yeni uygulama sayesinde ilçede kıyılan nikâhlar, artık internet üzerinden dünyanın dört bir yanında an be an izlenebiliyor.

Yoğun iş temposu ve hayat karmaşası içinde Esenler’deki sevdiklerinin nikâh törenine gitme fırsatı bulamayanlar, nikâhları http://bilgiislem.esenler.bel.tr/nikah/kamera1.html (kamera2, kamera3 ve kamera4) adresinden canlı olarak izleme imkânı buluyor.

Esenler Kültür Merkezi’nde bulunan Nikâh Salonu’nda dört adet kamerayla çekim yapılıyor. Bu kameralardan ilki nikahın kıyıldığı masayı gösterirken diğerleri ise davetlilerin bulunduğu bölüm ile fuaye alanını gösteriyor. Nikâhlarının internetten izlenmesini isteyen çiftler, nikâh günü almaya gittiklerinde görevli personelden bilgi alabiliyor. Uygulamadan isteyen herkes faydalanabiliyor. Yakınlarına gelin ve damadın en mutlu anlarına tanıklık etmeleri sağlayan uygulama ilgi görüyor.

Esenler Belediyesi Nikah Salonu Canlı Yayınına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

Diğer Haberler