Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Haziran 2017

ABONE OL

Canikli, Esenler’de Hemşehrileriyle İftarda

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Giresunlu hemşehrileri ile Esenler Belediyesi'nin düzenlediği Şehir İftarları'nda bir araya geldi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Giresunlu hemşehrileri ile Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Şehir İftarları’nda bir araya geldi.

Esenler Belediyesi, Şehir İftarları’nda Giresunlular’ı aynı sofrada buluşturdu. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen iftar programına; Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, GiresunFederasyonu BaşkanıMehmet Kuğu, Esenler Giresunlular Dernek Başkanı Nazmi Güler de katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda ezanın okunmasıyla Giresunlular Esenler’de kurulan kardeşlik sofralarında oruçlarını açtılar ve hep birlikte el açıp dualar ettiler. İftarın ardından protokol konuşmalarına geçildi.

BU SOFRALAR KARDEŞLİĞİMİZİ HATIRLATIYORProgramda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bu buluşmalarla Ramazan vesilesiyle birbirimizi ve kardeşliğimizi hatırlıyoruz. Bu sofralar bizim doğduğumuz ve doyduğumuz yere olan vefamızı gösteriyor” dedi.

EKONOMİMİZ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Giresunlu hemşehrilerine seslenen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Türkiye’nin büyüyen ekonomisine dikkat çekerek, “15 yılda bir Türkiye, üç Türkiye oldu. İçeriden ve dışarıdan yapılan saldırılara rağmen Türkiye’nin ekonomisi, 2017’nin ilk çeyreğinde yüzde 5 büyümeye devam ediyor” diye konuştu

Diğer Haberler