Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Mayıs 2014

ABONE OL

Çanakkale’ye 7 Bin Kişi Götürüyoruz

Esenlerliler, Çanakkale Destanı’nın yazıldığı toprakları ziyaret edecekler. Bu yıl 7 bin kişinin götürüleceği Çanakkale Gezisi için başvurular başladı.

Esenlerliler, Çanakkale Destanı’nın yazıldığı toprakları ziyaret edecekler. Bu yıl 7 bin kişinin götürüleceği Çanakkale Gezisi için başvurular başladı.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Esenlerlileri şanlı tarihimizle buluşturuyor. Dedelerimizin varoluş ya da yok oluş mücadelesine sahne olan mekânlara bu sene de geziler düzenleniyor. Esenler Belediyesi bu yıl 7 bin kişiyi Çanakkale’ye götürüyor. Çanakkale gezisi için kayıtlar bugün başladı.

İNTERNETTEN VEYA BİZZAT

Geziye katılmak isteyenler, Esenler Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden veya Belediye’den bizzat başvuru yapabilirler. Daha önce Belediye tarafından düzenlenen Çanakkale gezisine katılanların başvuruda bulunamayacağı gezide yer almak isteyenler için Esenler’de oturma zorunluluğu bulunuyor. 10-17 yaş arasındaki vatandaşlar sadece aileleri ile birlikte geziye katılabilirken, 10 yaşından küçükler kabul edilmiyor.

5 YILDIZLI TESİS DE VAR

Esenler Belediyesi, Çanakkale gezisine katılacak vatandaşları Gelibolu Yarımadası girişinde Gelibolu’ya 16 kilometre mesafede 2 dönümlük alanda kurduğu dinlenme tesisinde de ağırlayacak. İçerisinde restauranttan çay bahçesine, kafeteryasından mescidine, tuvalet ve lavobolara kadar her türlü ihtiyacın karşılanabildiği tesiste vatandaşlar 5 yıldızlı bir hizmet alacak.

DAHASI DA VAR

Kültür Gezileri kapsamında Tarihi Başkentler (Bilecik, Bursa, Edirne, İstanbul, Konya) İstanbul’u Geziyoruz ve Hanımlara Boğaz Turu programları da düzenlenecek.

Diğer Haberler