Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Mart 2019

ABONE OL

Çanakkale Ruhu, 15 Temmuz Şuuru

"Esenler Gönül Buluşması" kapsamında Esenler'de, 'Çanakkale Ruhu, 15 Temmuz Şuuru' programı düzenlendi. Gecede şehitlerimiz için dualar ve ilahiler okundu, kahramanlık türküleri söylendi.

“Esenler Gönül Buluşması” kapsamında Esenler’de, ‘Çanakkale Ruhu, 15 Temmuz Şuuru’ programı düzenlendi. Gecede şehitlerimiz için dualar ve ilahiler okundu, kahramanlık türküleri söylendi.

Esenler Belediyesi ve Esenler Gönül Platformu, üstat Necip Fazıl Kısakürek’in “Zaman bendedir ve mekân bana emanettir!” şuurunda bir gençlik fikrinden hareketle, ‘Çanakkale Ruhu, 15 Temmuz Şuuru’ Esenler Gönül Buluşması programı düzenledi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşen programa; AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Ensar Vakfı EsenlerŞube BaşkanıFaruk Aydın, İlim Yayma Cemiyeti Esenler Şube başkanı Sebahattin Yiğit, Esenler Gönül Platformu üyeleri, 15 Temmuz şehitlerinin aileleri, gazileri ve yakınları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İLAHİLER GÖNÜLLERİ BULUŞTURDU

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından başlayan program, “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” Türkiye 2.si Hafız Muhammed Yahya Yıldızhan Bakara’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Gecede sahne alan Vatan İlahi ve Kaside Grubu’nun seslendirdiği ilahilere salondaki katılımcılar da eşlik etti.

ÖMER DÖNGELOĞLU’DAN ŞEHİTLERİMİZE DUALAR

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da şiirlerini okuduğu Şair Hacı Kısır da programda sahne aldı ve okuduğu “15 Temmuz/Gördüm” şiiri ile dinleyenlere duygulu ve coşku dolu anlar yaşattı. İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu da gecede, Çanakkale ve 15 Temmuz şehitlerimize ithafen bir konuşma gerçekleştirdi. Döngeloğlu, şehitlerimizin ruhlarına dualar okudu. Esenler Halk Eğitim Merkezi’nin 7. 8.sınıflardan oluşan ve Çanakkale asker temalı kostümleriyle sahne alan Onbeşli Grubu, gösterilerini sundular ve büyük alkış aldılar.

KAHRAMANLIK TÜRKÜLERİ OKUNDU

Şair Ramazan Bedir, üstat Necip Fazıl Kısakürek’e ait “Zindandan Mehmed’e Mektup” ile Arif Nihat Asya’ya ait “Dua” şiirlerini paylaştı. Tasavvuf Musiki sanatçısı Yusuf Karagöz de, söz ve bestesi kendisine ait “Birlik Bestesi”ni seslendirdi. Gecede sahne alan ve kahramanlık türküleri seslendiren Türk Halk Müziği sanatçısı Hüseyin Yazan, “Çanakkale Türküsü”, “Ez Oğlum”, “Burası Muştur” ve “Ölürüm Türkiyem” türkülerini salondaki misafirler eşliğinde seslendirerek coşkuyu zirveye taşıdı.

“Esenler Gönül Buluşması”nın sonunda yapılan kura çekilişi ile 3 şanslı kişiye Kudüs ziyareti hediye edildi.

BİRLİK VE BERABERLİĞE KATKI SAĞLIYOR

Gecede söz alan AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve İlim Yayma Cemiyeti Esenler Şube başkanı Sebahattin Yiğit, Esenler’de “Çanakkale Ruhu ve 15 Temmuz Şuuru”nu yaşatmaktan gurur ve mutluluk duydukları dile getirdiler. Konuşmacılar, böyle programların Türkiye’nin birlik ve beraberliğine katkı sağladığını söylediler.

Diğer Haberler