Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Mart 2012

ABONE OL

Çanakkale Geçilmez’i Oynadılar

Esenler’de 7’den 77’ye her yaştan insana hiçbir ücret almadan çeşitli kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılma imkânı ESEV’in tiyatro öğrencileri “Çanakkale Geçilmez” oyunları ile büyük takdir topladılar.

Esenler’de 7’den 77’ye her yaştan insana hiçbir ücret almadan çeşitli kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılma imkânı ESEV’in tiyatro öğrencileri “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ” tiyatro oyunları ile büyük takdir topladılar.

Bağlamadan piyanoya, flütten gitara, kanundan kemana kadar çok sayıda sanat dalında alternatifler sunan ESEV’de (Esenler Sanat Evi) meyveler toplanmaya başladı. ESEV’in tiyatro bölümü öğrencileri, Tiyatro Hocası Ali Rıza Kara’nın gözetiminde 2 aylık bir çalışma sonunda “Çanakkale Geçilmez” adlı oyunu başarı ile sahnelediler. 27 kişiden oluşan tiyatro ekibi, Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda oynadıkları “Çanakkale Geçilmez” ile usta tiyatro sanatçılarına taş çıkardılar. Zaman zaman duygulanan, zaman zaman da atalarının kahramanlıkları karşısında göğüsleri kabaran seyirciler, oyuncuların performanslarına da alkışlarla karşılık verdiler. Yaklaşık 1 saat süren, slayt ve görsellerle süslenmiş tiyatro gösterisi öncesinde, ESEV enstrüman öğretmenleri de mini bir konser verdi. “Mızıka çalındı düğün mü sandın?”, “Şu kışlanın kapısına” ve “Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı” türkülerini seslendiren ESEV öğretmenlerinin konseri programa ayrı bir renk kattı.

 

Diğer Haberler