Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Mart 2016

ABONE OL

Çanakkale’deki Savaş Ahlâkı Sahnede

Çanakkale Savaşı'nı özgün bir üslupla anlatan 'Esir' adlı tiyatro oyunu, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde sahnelendi.

Çanakkale Savaşı’nı özgün bir üslupla anlatan ‘Esir’ adlı tiyatro oyunu, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelendi.

Çanakkale Savaşı’nın 101. yılında Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve Çanakkale Gönüllüleri’nin organize ettiği etkinlikler kapsamında Çanakkale Savaşı’nda cephe gerisinde neler yaşandığını anlatan ‘Esir’ adlı tiyatro oyunu, 4 seans şeklinde Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelendi. Hüseyin Kurtça’nın yazdığı, Seyit Demir’in yönettiği ve 4 Mevsim Tiyatro oyuncularının sahnelediği oyuna Esenlerli gençlerin yoğun bir ilgi gösterdi.

ÇANAKKALE RUHU ‘ESİR’ İLE SAHNELENDİ

Savaşın da bir hukukunun ve ahlakının olduğunu anlatan Esir, bizleri yok etmek için vatanınıza saldıran, hayatınızı alt üst eden, bir yıldır gece gündüz bombalarla üstünüze ateş yağdıran, nefret ettiğimiz düşmanımızın elimize geçtiğinde ne yapacağımıza dair sorular soruyor. Saldırı hattında yaralanmış, iyileştikten sonra ise geri hizmete çekilmiş olan Mahmut Onbaşı ve eline geçen esir arasında geçen diyaloglar ve cephe ardında yaşananlar bizlere Çanakkale ruhunun derin izlerini sunuyor.

Diğer Haberler