Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Aralık 2015

ABONE OL

Çanakkale Bir Dünya Cehennemidir

Tarihçi - Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Çanakkale Savaşı'nda büyük bir bedel ödendiğini hatırlatarak, "Çanakkale bir dünya cehennemidir" diye konuştu.

Tarihçi – Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Çanakkale Savaşı’nda büyük bir bedel ödendiğini hatırlatarak, “Çanakkale bir dünya cehennemidir” diye konuştu.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Tarih Buluşmaları”nda Tarihçi – Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Esenlerli öğrencilerle bir araya geldi. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda Bahadıroğlu, Çanakkale Savaşı’ndan örneklerle öğrencileri tarih yolculuğuna çıkardı.

ONLAR BEDEL ÖDEDİLER

“Çanakkale bir dünya cehennemidir” diyen Yavuz Bahadıroğlu, “Çanakkale’de karşılıklı 500 bin kişi öldü. Daha fazla ölenin olduğu bir savaş yoktur. Gelibolu’da bastığınız toprak şehit kusuyordu. Bu ülke böyle bir bedel ödenerek korunmuştur” şeklinde konuştu.

FİKREN CESUR OLUN

Salonu dolduran öğrencilere fikirlerini açıkça ifade etmelerini tavsiye eden Bahadıroğlu, “Çanakkale’dekiler hem fikren hem bedenen cesurdular. Fikirler özgür ortam isterler. Sorumluluk alın ve bir fikriniz olduğunda cesurca söyleyin” dedi.

Diğer Haberler