Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Ekim 2014

ABONE OL

Çanak Anten Yasağına Destek

RTÜK'ün balkon ve dış cephelerde çanak antenlerin oluşturduğu görüntü kirliliğini engellemek için bir çalışma yürüttüğünü belirten RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun'a, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da, yerel yöneticiler olarak bu çalışmaya tam destek vereceklerini söyledi.

RTÜK’ün balkon ve dış cephelerde çanak antenlerin oluşturduğu görüntü kirliliğini engellemek için bir çalışma yürüttüğünü belirten RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun’a, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da, yerel yöneticiler olarak bu çalışmaya tam destek vereceklerini söyledi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Şehrin Ajandası programında Esenlerliler ile “Türkiye’de Görsel, İşitsel Medya ve Toplum” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programa; Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ve Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı da katıldı.

YENİ KAMU YÖNETİMİ ANLAYIŞIYLA

Türkiye’de görsel ve işitsel medyanın tarihi hakkında bilgiler verdikten sonra RTÜK’ün kurulmasındaki amacı açıklayan Dursun, “Dünya’daki geleneklere uygun olarak Bakanlığa bağlı değil de yeni kamu yönetimi anlayışıyla, bağımsız bir otorite (RTÜK) radyo – televizyonları denetledi ve düzenledi” dedi.

TÜRKİYE’DE YAYIN RENKLİLİĞİ VAR

Günümüzde uydu ve kablo yayını sayısının karasal yayınları geçtiğini söyleyen Dursun, “Türkiye’de yaklaşık 1.500 radyo ve televizyon yayın kuruluşu var. Bu durumda ülkemizde radyo ve televizyon yayıncılığı açısından renklilik, çoğulculuk ve farklılık vardır diyebiliriz” şeklinde konuştu.

ANTEN KİRLİLİĞİ KALKSIN

RTÜK’ün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile balkon ve dış cephelerde çanak antenlerin oluşturduğu görüntü kirliliğini engellemek için bir çalışma yürüttüğünü belirten Dursun’a, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, yerel yöneticiler olarak bu çalışmaya tam destek vereceklerini söyledi.

TELEVİZYONLAR DÖNÜŞMELİ

Kitle iletişim araçlarındaki değişim ve dönüşümden de söz eden Dursun, “Artık gençler televizyonu da tabletten veya akıllı telefonundan izlemeye başladı. Televizyonlar da bu şekilde bir dönüşüm içinde olmak zorundalar” dedi.

Kendisine yöneltilen soruları da tek tek cevaplayan Dursun’a, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, programın sonunda Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencilerinin yaptığı bir tablo hediye etti.

Diğer Haberler