Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Mart 2013

ABONE OL

Çamlıca’dan İstanbul’u Seyrettiler

Esenler Belediyesi, “Yaşlılara Saygı” haftası kutlamaları kapsamında Esenler’de yaşayan dedeler ve nineleri, Çamlıca Tepesi’ne götürdü. Aralarında ilk kez Çamlıca Tepesi’ni görenlerin de olduğu gezide dedeler ve nineler hayatlarının son baharında, İlkbahar’ın güzelliğiyle İstanbul’u tepeden seyretmenin keyfini yaşadı.

Esenler Belediyesi, “Yaşlılara Saygı” haftası kutlamaları kapsamında Esenler’de yaşayan dedeler ve nineleri, Çamlıca Tepesi’ne götürdü. Aralarında ilk kez Çamlıca Tepesi’ni görenlerin de olduğu gezide dedeler ve nineler hayatlarının son baharında, İlkbahar’ın güzelliğiyle İstanbul’u tepeden seyretmenin keyfini yaşadı.

Esenler Belediyesi, 18- 24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası’nda yaşlıları unutmadı. İlçedeki dedeleri ve nineleri Çamlıca Tepesi’ne götüren Esenler Belediyesi, onlar için sürpriz bir program hazırladı. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza öncülüğünde belediye ekipleri tarafından otobüslerle evlerinden alınarak Çamlıca’ya götürülen yaşlılar, hep birlikte keyifli bir gün geçirerek doyasıya eğlendi. İstanbul’un bütün güzelliklerini gören Çamlıca Tepesi’nde, sabah kahvaltısı yapan yaşlılar, kahvaltının ardından belediye ekiplerinin rehberliğinde İstanbul’un tacı sayılan Çamlıca’yı gezdiler. Aralarında ilk kez Çamlıca Tepesi’ni görenlerin de olduğu gezide dedeler ve nineler hayatlarının son baharında, İlkbahar’ın güzelliğiyle İstanbul’u tepeden seyretmenin keyfini yaşadı.

BİZLER DE YAŞLANACAĞIZ

Esenlerli olarak yaşlılar için çok çeşitli projelerin olduğunu söyleyen Sosyal Yardım İşler Müdürü Özcan Hamza, “18-24 Mart Yaşlılar Haftası olduğu için Esenler Belediyesi olarak  bu haftayı da çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Yaşlılarımızın değişik bir gün geçirmesi için Esenler’de yalnız yaşayan yaşlılarımızı, Çamlıca Tepesi’ne getirdik.  Bizler aslında görevimizi yapıyoruz. Sadece belediye olarak değil, toplum olarak bütün gençlerin, herkesin yaşlıların yanında olmamız gerektiğine inanıyorum. Çünkü Allah ömür verirse bizler de yaşlanacağız. Bir gün yalnız kalacağız. Bu yüzden onların yanında olmak, onların dualarını almak çok önemli” diye konuştu.

ÇOCUKLARIMIZ BURALARA GETİRMEZ

Gördüğü manzara karşısında büyülendiğini söyleyen 85 yaşındaki Zeynep Tokatlı, “Daha önce belediyemiz, başka yerlere götürdü ama buraya hiç gelmemiştim. Burası çok güzel. Bütün İstanbul ayağımızın altında. Bizim çocuklarımız bizi hiç buralara getirmez. Belediyenin sayesinde her yere gidiyoruz” dedi.Çamlıca Tepesi’nin anılarını tazelediğini söyleyen 75 yaşındaki Mecit Bayraktar ise; “Eskiden her zaman gelirdik buraya. O zaman burası böyle değildi. Şimdi cennet olmuş” diyerek duygularını dile getirdi.

BU GÜNLER CENNET

Gezinin en yaşlı dedesi olan 105 yaşındaki Şükrü Karabul da Çamlıca’nın çok güzel olduğunu belirterek şöyle konuştu:“Biz buralara sandalye masa getirir satardık. Gençler aklını başına toplasın, bizim gençliğimizde çektiklerimizi onlar çekmesin, memleketimizin kıymetini bilsinler. Biz neler çekerek bu günlere geldik. Bu günler cennet. Burası da çok güzel bir yer. Türkiye’nin cenneti burası. Önceleri bu tepe işgal edilmişti. Fakir fukara olan kimseyi koymuyorlardı. Bizi buraya getirip bu tepeden İstanbul’u seyrettirenlerden Allah razı olsun.” Keyifle geçen günün sonunda Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, beraberindeki ekibiyle birlikte programa katılan dedelere ve ninelere daha önceki gezilerde çekilen fotoğraflar başta olmak üzere çeşitli hediyeler verdi.

 

Diğer Haberler