Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Kasım 2015

ABONE OL

Büyükşehirde Kadın Olmanın Zorlukları

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen "Büyükşehirde Kadın Olmak" konulu çalıştayda, kadınların büyükşehirlerde ve iş hayatlarında karşılaştıkları sorunlar ile bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ele alındı.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen “Büyükşehirde Kadın Olmak” konulu çalıştayda, kadınların büyükşehirlerde ve iş hayatlarında karşılaştıkları sorunlar ile bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ele alındı.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce düzenlenen Büyükşehirde Kadın Olmak konulu çalıştay, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde yapıldı. Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı’nın ev sahipliği yaptığı çalıştaya; akademisyenler, aile danışmanları, yazarlar, ev hanımları, öğrenciler ve çalışan kadınlar katıldı.

TOPLUMUN GELİŞMESİ KADINLARA BAĞLI

Çalıştayın açılışında katılımcılara hitap eden Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı, kadınların toplumun gelişmesinde en önemli faktör olduğunu belirterek, “Esenler Belediyesi olarak kadınlarımıza yönelik çalışmalarımıza her alanda devam ediyoruz. Bu çalıştay sonucunda; kadınların şehir yaşamında ve iş hayatında karşılaştıkları sorunlarının giderilmesine yönelik fikirler ve yeni projelere ışık tutacak çözüm önerileri ortaya çıkacaktır. Şimdiden tüm değerli katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

KADINLARIN ORTAK SORUNLARI KONUŞULDU

Moderatörlüğünü Yrd. Doç. Dr. Ülkü Arıkboğa’nın yaptığı çalıştayın ilk oturumunda“Büyükşehirde Kadın ve Yaşam” konusu ele alındı. Katılımcılar, Büyükşehirde kadın kimliğini etkileyen olumlu ve olumsuz yönler nelerdir? Büyükşehirde kadının kendisini güvende ve huzurlu hissetmesi için neler yapılabilir? Sorularına yanıt aradılar ve tespit edilen sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştirdiler.

İŞ HAYATINDA KADIN OLMAK

Çalıştayın öğleden sonraki ikinci oturumunda ise kadınların iş hayatında karşılaştıkları sorunlar konuşuldu. Kadın iş hayatında, istihdam da nasıl sorunlarla baş etmek zorundadır? Bu sorunları nasıl en aza indirebiliriz? Gibi pek çok soruya cevap arandı.

Çalıştay ile kadınların sosyal yaşamda daha fazla yer almaları, aktif, sorgulayan ve üreten bireyler olmalarına yönelik fikirler ortaya çıkması ve bu doğrultuda yeni çalışmalar yapılması hedefleniyor.

Diğer Haberler