Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Nisan 2018

ABONE OL

Büyük Küçük Herkese Masallar

Esenler'de çocuklar aileleriyle birlikte "Büyülü Bir Masal" etkinliğinde masallar diyarına gittiler.

Esenler’de çocuklar aileleriyle birlikte “Büyülü Bir Masal” etkinliğinde masallar diyarına gittiler.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün Nizamülmülk Kültür Sanat Sezonu kapsamında düzenlediği “Masal Buluşması” etkinliği, “Büyülü Bir Masal” adıyla Esenlerlilerle buluştu. İstanbul’un karmaşasından sıyrılıp biraz mola vermek ve masalların binlerce yıllık kadim rehberliğiyle masallar diyarına gitmek için bir araya gelen çocuklar ve aileleri, Sema Çeker anlatımıyla büyülü masal diyarına yolculuk yaptılar.

MASALLAR FİKİR VE ŞİFA DOLU

Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte, sözlü kültür mirası masallara kulak verirken, masal kahramanıyla birlikte kendi iç dünyalarına yolculuğa çıkmaya davet eden Çeker, masalların önemine şu sözlerle dikkat çekti:

“Büyükler masal dinlemiyor uzun zamandır, masallar aslında çok önemli. Çocuklar, anne babanızın ellerine yapışın ‘Bana masal anlat’ diye. Büyükler asıl iş size düşüyor, birbirinize masal anlatın, çocuklarınıza masal anlatın. Bu masallarda çok büyük fikirler ve şifalar var. Masalların içinde çocuğun gelişimine katkı sağlayan şeyler var. Masal dinlemeye ve masal anlatmaya devam edin. Çocuklara da bir uyarı da bulunmak istiyorum, eğer anne babalarınız sizin hayal kurmanızı engellerlerse onlara asla izin vermeyin. Masal dinlemeyi unuttuk ve buna çok ihtiyacımız var. Masallardaki şifaya, o kültür aktarımına ihtiyacımız var.”

Diğer Haberler