Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Haziran 2016

ABONE OL

Bursa Müftüsü Ay, Ramazanoğlu’nu Anlattı

Anadolu’yu Mayalayanlar programında Mahmud Sami Ramazanoğlu Efendi'yi anlatan Bursa Müftüsü Mehmet Emin Ay, "Hocafendi, Karaköy'den Tahtakale'ye her gün yürürdü. Kendi söylemiyle, Allah kendisine yürümesi için sağlık bahşettiğinden, burada dolmuşa vereceği parayı bahşiş olarak verirdi" dedi.

Anadolu’yu Mayalayanlar programında Mahmud Sami Ramazanoğlu Efendi’yi anlatan Bursa Müftüsü Mehmet Emin Ay, “Hocafendi, Karaköy’den Tahtakale’ye her gün yürürdü. Kendi söylemiyle, Allah kendisine yürümesi için sağlık bahşettiğinden, burada dolmuşa vereceği parayı bahşiş olarak verirdi” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği Anadolu’yu Mayalayanlar gecesinde Mahmud Sami Ramazanoğlu Efendi anıldı. Esenler Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşen programa; Bursa Müftüsü Mehmet Emin Ay, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Kayseri İli Yardım Derneği (KAYDER) Genel Başkan Yardımcıları İlhan Şen ve Davut Ayrı, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program,Mahmud Sami Ramazanoğlu’nun hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterimiyle devam etti. Programda KAYDER Genel Başkan Yardımcısı İlhan Şen, bir selamlama konuşması yaptı ve tüm Esenlerlilerin Ramazan’ını kutladı.

BİR AHLÂK ABİDESİYDİ

Programda Mahmud Sami Ramazanoğlu Efendi’nin Anadolu’nun mayalanmasındaki katkılarından söz eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “O, bir ahlâk abidesi, bir örnek insandı. Bugün toplumumuzun bu günlere gelmesinde çok büyük alın teri olan bir gönül sultanıydı. Kendileri bu topluma çok önemli insanlar yetiştirmiştir” dedi. Konuşmasının ardından KAYDER Genel Başkan Yardımcısı Davut Ayrı, Göksu’ya bir çiçek takdim etti.

DOLMUŞ PARASINI BAHŞİŞ VERİRDİ

Gece Mahmud Sami Ramazanoğlu Efendi’yi Bursa Müftüsü Mehmet Emin Ay anlattı. Mahmud Sami Ramazanoğlu’nun bir Allah dostu olduğunu söyleyen Ay, “İnsanları irşad eden bu mürşid-i kâmil, yaşadığı hayatıyla, yazdığı kitapları ve öğrettiği ilimlerle bizim Rabbimize hayırlı kul olmamız için gayret etti” diye konuştu. Hocaefendi’nin hayatının tertip, disiplin ve düzen üzerine olduğunu belirten Mehmet Emin Ay, ” Mahmud Sami Ramazanoğlu Efendi, her sabah aynı saatte Erenköy’den trene biner, veznedeki memura bozuk para takdim eder ve yine Haydarpaşa’da da vezne görevlisine aynı muamelede bulunurdu. Karaköy’den Tahtakale’ye her gün yürürdü. Kendi söylemiyle, Allah kendisine yürümesi için sağlık bahşettiğinden, burada dolmuşa vereceği parayı bahşiş olarak verirdi. O, böyle güzel bir insan ve edep timsaliydi” şeklinde konuştu.

MUSTAFA DEMİRCİ’DEN TASAVVUF KONSERİ

Programın sonunda Tasavvuf Müziği Sanatçısı Mustafa Demirci, Esenlerlilere bir konser verdi. Tasavvuf müziğinin seçkin eserlerini seslendiren sanatçıya, Esenlerliler de hep bir ağızdan eşlik etti.

Diğer Haberler