Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Haziran 2016

ABONE OL

Bürge: Avrupa Birliği Dağılıyor

AK Parti Esenler İlçe Başkanlığı'nın iftar programında konuşan İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, İngiltere'nin ayrılma kararıyla birlikte Avrupa Birliği'nin dağılma sürecine girdiğini söyledi.

AK Parti Esenler İlçe Başkanlığı’nın iftar programında konuşan İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, İngiltere’nin ayrılma kararıyla birlikte Avrupa Birliği’nin dağılma sürecine girdiğini söyledi.

Esenler Kültür Merkezi (EKM)’de düzenlenen teşkilat iftar programına; AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kılıç ve teşkilat mensupları katıldı.

RAMAZAN ESENLER’DE DOYASIYA YAŞANIYOR

Okunan ezanla birlikte oruçları açan konuklara ilk olarak AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran hitap etti. Taran, Ramazan’ın Esenler’de birbirinden anlamlı etkinliklerle ve ilçe sakinlerinin katılımıyla doyasıya yaşandığını söyledi.

DÜNYA YENİDEN KURULUYOR

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İngiliz halkının Avrupa Birliği’nden ayrılma yönündeki kararını değerlendirdi. Dünya yeniden kurulduğuna dikkat çeken Başkan Göksu, “İnsanlığın tarihi galiba yeniden yazılıyor. Dünyada bir tarafta gözyaşı ve kan akıyor, diğer tarafta yıkılmaz, sarsılmaz denilen birlikler yıkılmaya ve sarsılmaya başlıyor. Dünya yeniden kurgulanıyor. Geçmişte nasıl 600 yüzyıl insanlık tarihinde en önemli özne olmuş bir milletin çocukları isek, yeniden kurulan dünyada yine insanlığın en önemli öznesi inşallah yine bu millet olur, bu milletin çocukları olur” dedi.

AVRUPA BİRLİĞİ DARMADUMAN OLMAYA BAŞLADI

AK Parti İstanbul Millet vekili Hüseyin Bürge de, Esenler’de hayata geçirilen projelerden övgüyle söz etti. Esenler Belediyesi’nin kentsel dönüşüm konusunda Türkiye’ye örnek olduğunu belirten Bürge, “TBMM’de ‘Bunun adı kentsel dönüşüm değil, rant sağlıyorsunuz’ diyen HDP’li vekillere; Evet Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu da böyle yapıyor. Vatandaşa rant sağlıyor. 60 bin lira olan evlerini 600 bin liraya kadar çıkarıyor. Bu rant sizi rahatsız mı ediyor? Diyerek haykırdım. Huzurlarınızda Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

‘Recep Tayyip Erdoğan’ın partisi dağılacak’ diyenlere bakar mısınız, partileri darmadağın oldu Türkiye’de. ‘Görevde olduğum süre içinde 300 yıl biz sizi Avrupa Birliği’ne almayacağız’ diyenlere gelin buradan bay bay diyelim. Kendileri darmaduman olmaya başladılar. Dağılıyorlar. Avrupa Birliği’nin en güçlü ayağı İngiltere’nin kararı konuşuyorlar” dedi.

Diğer Haberler