Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 18 Ekim 2017

ABONE OL

Bu Sofra ‘kardeşlik Sofrası’

Türk ve Suriyeli kadınlar, "Kardeşlik Sofrası" kurdular. Kadınlar, sevgi ve muhabbetlerini katarak yaptıkları, Türkiye ve Suriye mutfağına ait lezzetlerle kardeşliklerini pekiştirdiler.

Türk ve Suriyeli kadınlar, “Kardeşlik Sofrası” kurdular. Kadınlar, sevgi ve muhabbetlerini katarak yaptıkları, Türkiye ve Suriye mutfağına ait lezzetlerle kardeşliklerini pekiştirdiler.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün, Dünya Yerel Yönetimler ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ortaklığında hayata geçirdiği “Suriyeli Mültecilerin Yerel Halk ile Barış İçinde Yaşamasının Desteklenmesine Yönelik Yerel Yönetimlerin Desteklenmesi” projesi kapsamında, Türk ve Suriyeli kadınlar kardeşliklerini pekiştiriyor. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda Türk ve Suriyeli kadınlar, evlerinde pişirdikleri yöresel yemeklerini getirerek Esenler’de “Kardeşlik Sofrası” kurdular.

SEVGİYLE YAPILMIŞ 40 LEZZET

Suriye’ye has; müceddera, leyaliy Lübnan, uozi, ucce gibi birbirinden lezzetli yemekler ile Türk mutfağının geleneksel tatları; içli köfte, sarma, perde pilavı, baklavadan oluşan toplam 40 ayrı lezzetin yer aldığı “Kardeşlik Sofrası” damaklara, gözlere ve gönüllere hitap etti. Kadınlar, sevgi ve muhabbetlerini katarak yaptıkları birbirinden leziz yemeklerin lezzet sırlarını da birbirleriyle paylaştılar. “Kardeşlik Sofrası”nda bol bol muhabbet eden Türk ve Suriyeli kadınlar, hünerlerini konuşturdukları yemekleri afiyetle yediler ve kardeşliklerini pekiştirdiler.

Diğer Haberler