Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Temmuz 2014

ABONE OL

Bu Sefer Yaşlılar Misafirimizdi

“Kimsesizlerin Kimi” projesi kapsamında ilçede kimsesi olmayan yaşlı vatandaşlar, ESAYDAM’da düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

“Kimsesizlerin Kimi” projesi kapsamında ilçede kimsesi olmayan yaşlı vatandaşlar, ESAYDAM’da düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

Ramazan boyunca İftar Dostları adlı organizasyonla her gün Esenler’de kimsesi olmayan yaşlı vatandaşların evinde iftar yapan Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu sefer evlerine misafir olduğu yaşlıları, Esenler Aile Yaşam ve Danışma Merkezi’nde (ESAYDAM) ağırladı. İftar yemeğine evlerinden servislerle alınarak getirilen kimsesiz yaşlılar, aynı sofrada sohbet etmenin ve iftar açmanın mutluluğunu yaşadılar.

BEREKETİ PAYLAŞIYORUZ

Kimsesiz yaşlılar için düzenlenen iftar yemeğine Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, AK Parti Esenler Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat ile bazı belediye çalışanları katıldı. İftar sonrası bir konuşma yapan Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, en anlamlı iftar sofralarından birinde olduğunu hatırlatarak, “Bu güzel organizasyonla bizleri bir araya getiren Belediyemiz Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz. Siz büyüklerimizle burada bulunmaktan büyük bir mutluluk duydum. Ramazan’ın bereketini hep birlikte paylaşıyoruz” dedi.

Ülkemizde Ramazan’ın huzur ve bereket içinde geçtiğini hatırlatan Özkan, “Ancak, maalesef Filistin, Gazze, Suriye, Irak, Doğu Türkistan başta olmak üzere bir çok İslam coğrafyasında aynı ağız tadı ile Ramazan’ı yaşayamayan din kardeşlerimiz var. Sizden ricam, bu kardeşlerimizin de huzura ermesi için dua etmenizdir” dedi.

İftara katılan yaşlılar da, belediyenin kendileri için buna benzer bir çok organizasyonu olduğunu belirterek, “Bizi yalnızlığımızla baş başa bırakmaya, her türlü derdimize derman olmaya çalışan Belediye Başkanımız M. Tevfik Göksu ve ekibine teşekkür ediyoruz” dediler.

Yapılan iftar duasının ardından bir süre bir birleri ile sohbete eden vatandaşlar, daha sonra yine aynı şekilde araçlarla evlerine bırakıldı.

Diğer Haberler