Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Haziran 2014

ABONE OL

Bu Kumbaradan Kitap Çıkıyor

Hasip Dinçsoy İlk ve Ortaokulu öğrencileri, harçlıklarından ayırdıkları paraları kumbaralarında biriktirerek aldıkları kitapları okuyorlar.

Hasip Dinçsoy İlk ve Ortaokulu öğrencileri, harçlıklarından ayırdıkları paraları kumbaralarında biriktirerek aldıkları kitapları okuyorlar.

Cumhurbaşkanlığı tarafından hayata geçirilen “Türkiye Okuyor” projesi kapsamında öğrencilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılması ve bu alışkanlığın geliştirilmesi çalışmaları devam ediyor.

HARÇLIKLARIYLA BİRİKTİRDİLER

Projeyle Esenler’de ilk defa Hasip Dinçsoy İlk ve Ortaokulu yönetimi de öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek amacıyla bir çalışma yürütüyor. Bu kapsamda öğrencilere hem tutumlu olmaları hem de kendilerine zengin bir kütüphane oluşturmaları için kumbara dağıtılıyor. Öğrenciler, harçlıklarından ayırdıkları paraları kumbaralarına atıyorlar ve ardından kumbaralarını öğretmenlerine teslim ediyorlar. Öğretmenler de kumbaradan çıkan paraların karşılığında öğrencilere bir fiş veriyor. Öğrenciler, aldıkları fişlerle okullarında açılan fuardan Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeli kitaplar arasından kendi istediklerini alıp okuyorlar. Öğrencilerin özellikle yaz tatilinde bol bol kitap okumasına fayda sağlayacak çalışma, hem minikler, hem de öğretmenler tarafından büyük destek görüyor.

KENDİ OBJEKTİFLERİNDEN ÇEKTİLER

Hasip Dinçsoy İlk ve Ortaokulu’nda etkinlikler kapsamında açılan kitap fuarının yanı sıra; öğrencilerin kendi objektiflerinden çektikleri “Özgür Ruhum” ve “Tema İstanbul” resim sergisi açıldı. Öğrenciler tarafından Fen Bilgisi dersi projesi için insanların hayatını kolaylaştıracak her türlü buluşun da yer aldığı sergiye, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Okul Müdürü Nihat Yeşilyurt da katıldı. Protokol üyeleri fuarı ve sergi alanını gezerek incelediler ve öğrencilerle sohbet ettiler. Sergi, Cuma gününe kadar öğrenci ve velilerin ziyaretine açık kalacak.

Diğer Haberler