Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Ağustos 2012

ABONE OL

Bu İftarları Çok Özleyeceğiz

Esenler Belediyesi’nce “Konu Komşu İftardayız” sloganıyla düzenlenen mahalle iftarlarının sonuncusu Kemer Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Böylece, mahalleli arasında komşuluk ve dostluk ilişkilerinin gelişmesine vesile olan mahalle iftarları, Esenler’in 16 mahallesinde de gerçekleştirilmiş oldu.

Esenler Belediyesi’nce “Konu Komşu İftardayız” sloganıyla düzenlenen mahalle iftarlarının sonuncusu Kemer Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Böylece, mahalleli arasında komşuluk ve dostluk ilişkilerinin gelişmesine vesile olan mahalle iftarları, Esenler’in 16 mahallesinde de gerçekleştirilmiş oldu.

Esenler Belediyesi tarafından her akşam başka bir mahallede düzenlenen iftarlarının sonuncusu Kemer Mahallesi’ndeki Atışalanı Lisesi bahçesinde gerçekleştirildi. Düzenlenen iftar programında aynı mahallede, aynı sokak da ve hatta aynı apartmanda oturup bir birlerini tanımadan yaşayan birçok insan bir iftar sofrası etrafında buluşup, oruç açma fırsatı buldu. Atışalanı Lisesi’nde gerçekleştirilen iftar programına; Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan, başkan yardımcıları, birim müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda bir konuşma yapan AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Umut Özkan; ilçe sakinlerini bir araya getirerek aynı sofrada oruç açmalarına vesile olan Başkan Göksu ve ekibine teşekkür ederek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Bu iftarlar sayesinde biz, Esenler’in sokaklarında bir arada yaşayan, aynı apartmanda oturup birbirlerini tanımadan yaşayan insanların aynı sofrada buluşarak yeni dostlukların doğmasına şahit olduk. Ramazanın ve Müslümanlığın ruhuna uygun bu davranışların doğmasına vesile olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

YEDİDEN YETMİŞE HERKES YAŞIYOR

Özkan’dan sonra konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, artık Esenler’de bir klasik haline dönüşen “Konu Komşu İftardayız” programlarının sonuncusuna geldiklerini açıklayarak başladığı konuşmasına, bu iftarların önemini anlatarak devam etti. Esenlerlilere hitaben, “Bu iftar sofralarının kıymeti siz katıldığınız zaman oluyor. Bu sofraları siz şereflendiriyorsunuz. O yüzden hepinize yürekten binlerce kez teşekkür ediyorum” diyen Göksu, her akşam Esenler’in başka bir mahallesinde başka bir Ramazan etkinliği gerçekleştirildiğini anlattı ve, “Esenler’de Ramazan, bereketini yediden yetmişe herkesin yaşadığı, yaşamaya çalıştığı bir atmosferde geçiriyor” diyerek konuşmasını tamamladı.

İFTARLAR BAYRAM HAVASINDA

Başkan Göksu’nun ardından konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat ise sözlerine; Başkan Göksu ve ekibine bir gönül sofrası etrafında herkesi buluşturduğu için teşekkür ederek başladı. Kubat; “Aynı binada olup da yılda bir defa belki de birbirinin yüzünü zor gören insanların Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen bu sokak iftarları vesilesiyle bir araya gelip böyle bir bayram havasında iftar yapabilmeleri çok güzel bir duygu. Bu sofraların bir diğer önemli yanı ise gönül köprülerimiz arasındaki gücü pekiştirmesi” diyerek konuşmasını tamamladı.

ÇOCUKLUĞUMDAKİ RAMAZANLARA BENZİYOR

İstanbul Milletvekili Kubat’ın ardından son konuşmayı yapan TBMM Başkanı Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır ise; “Geçtiğimiz yıllarda yaşayamadığımız görkem ve güzellikte bir ramazanı yaşadığımız için kendimi çok şanslı hissediyorum. Çocukluğumda yaşadığım ramazanları tekrar yaşıyor olmak çok güzel bir duygu. Bu güzel duyguları yaşamamıza vesile olan belediye başkanımız ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından çocuklar için hazırlanmış bir birinden eğlenceli çocuk animasyonlarıyla devam eden etkinlikler Emre Ermiş’in verdiği tasavvuf konserinin ardından “Sahurdan Sehere” programı çerçevesinde Ömer Döngeloğlu’nun sohbetiyle son buldu.

Diğer Haberler