Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Aralık 2016

ABONE OL

Bu Bizim İkinci Cumhuriyetimiz

"Tarih Sohbetleri"nde konuşan Tarihçi-Yazar Yavuz Bahadıroğlu, "Birinci cumhuriyet 15Temmuz öncesinde kaldı, şimdi ikinci Cumhuriyet'i yaşıyoruz" dedi.

“Tarih Sohbetleri”nde konuşan Tarihçi-Yazar Yavuz Bahadıroğlu, “Birinci cumhuriyet 15Temmuz öncesinde kaldı, şimdi ikinci Cumhuriyet’i yaşıyoruz” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Tarih Sohbetleri”nde Tarihçi-Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Esenlerli öğrencilerle bir araya geldi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda Bahadıroğlu, tarihi konuların yanında gündeme dair açıklamalarda da bulundu.

BAŞARININ SIRRI KENDİNİ FARK ETTİRMEK

Gençlere başarılı olmaları için tavsiyelerde bulunan Yavuz Bahadıroğlu, “Başarının sırrı kendini fark ettirmektir. Kaybolursanız, sıradanlığınız sonsuza kadar devam eder. Kimse sizi fark etmez, sonunda bir mezar taşı bırakırsınız ve dünyaya gelmemiş gibi gitmiş olursunuz. Çare, kendinizi fark ettirmektir” dedi.

OĞLUM DA BOĞAZ KÖPRÜSÜ’NDEYDİ

Bahadıroğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece oğluyla helalleştiğini ve O’nun tankların tuttuğu Boğaz Köprüsü’ne gitmesine izin verdiğini söyleyerek, “O günün Boğaziçi, şimdinin Şehitler Köprüsü’nde Yeni Türkiye’nin kurtuluş merasimi bu delikanlılar tarafından icra edildi. Birinci cumhuriyet orada kaldı, şimdi ikinci Cumhuriyet’i yaşıyoruz” diye konuştu.

Diğer Haberler