Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 13 Ağustos 2012

ABONE OL

Bozdağ’dan Şehit Ailesine Ziyaret

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, şehadetinin 15. yıldönümünde Hatay İskenderun’da şehit olan Mustafa Göbüt’ün Oruçreis Mahallesi’nde yaşayan ailesini ziyaret etti. Ziyarete telefonla katılan Başbakan Erdoğan ise Esenler’e selamlarını iletti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, şehadetinin 15. yıldönümünde Hatay İskenderun’da şehit olan Mustafa Göbüt’ün  Oruçreis Mahallesi’nde yaşayan ailesini ziyaret etti. Ziyarete telefonla katılan Başbakan Erdoğan ise Esenler’e selamlarını iletti.

Vatanın birlik ve beraberliği için canlarını feda eden askerlerimizin ailelerini yalnız bırakmayan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler’de yaşayan 33 şehit ailesini, oğullarının şahadetinin yıldönümünde ziyaret etmeye devam ediyor. Daha önce Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın da katıldığı şehit aile ziyaretlerinin sonuncusuna Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ katıldı. Bozdağ’ın yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Dışişleri Komisyon Başkanı Volkan Bozkır, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ve Başkan Yardımcıları katıldı.

MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Bundan tam 15 yıl önce Hatay’ın İskender’un ilçesinde vatani görevini yerine getirirken bir kaza kurşunu sonucu şehit düşen er Hüseyin Göbüt’ün, Oruçreis Mahallesi’nde yaşayan ailesine gerçekleştirilen ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşti.  Ziyarette şehidin ailesiyle bir süre sohbet eden Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, terör örgütü diye bir şey kalmayıncaya kadar kararlılıkla mücadeleye devam edileceğini söyleyerek, “Şehit ailelerine her konuda destek olmak, onlara sahip çıkmak bizim asli görevlerimizdendir. İktidarımız boyunca şehit ailelerine sağladığımız imkânlarla onlara devlet olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu.

BAŞBAKANDAN TELEFON

Şehit ailesiyle sohbet ettiği sırada çalan telefonuna cevap veren Bozdağ, telefonun diğer ucunda Recep Tayyip Eroğan’ın olduğunu söyleyince, aile adeta sevince boğuldu. Aile hakkında bilgi alan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, “Esenler’e selam olsun” dedi. Bunun üzerine odadakiler hep birlikte alkış tuttu. Ziyaret, okunan dualar ve aileye Türk bayrağı ile Kur’an-ı Kerim’in hediye edilmesiyle sona erdi.

Diğer Haberler