Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Şubat 2012

ABONE OL

Bozdağ’dan Esenler Turu

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Esenler’i ziyaret etti. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’dan Esenler’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Bozdağ, AK Parti İlçe Teşkilatı’nca düzenlen Bilgi Yarışması’nda heyecanlı dakikalara tanıklık yaptıktan sonra Yozgatlı hemşerileriyle birlikte Geleneksel Arabaşı Şöleni’nde keyifli bir gece geçirdi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Esenler’i ziyaret etti. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik  Göksu’dan Esenler’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Bozdağ, AK Parti İlçe Teşkilatı’nca düzenlen Bilgi Yarışması’nda heyecanlı dakikalara tanıklık yaptıktan sonra Yozgatlı hemşerileriyle birlikte Geleneksel Arabaşı Şöleni’nde keyifli bir gece geçirdi.

Esenler,  bu kez Başbakan Yardımcısı Bekir  Bozdağ’ı ağırladı. Bozdağ, Esenler Belediyesi’ne yaptığı ziyaretin ardından AK Parti İlçe Teşkilatı’nca düzenlenen Bilgi Yarışmasına ve Esenler Yozgatlılar Derneği’nin 5. Geleneksel Arabaşı Şöleni’ne katıldı.  Ziyaretlerin ilkini Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya yapan Bozdağ, Esenler’de hayata geçen projeler hakkında Başkan Göksu’dan bilgi aldı. Belediye Başkanlık Binası’ında gerçekleşen ziyarette, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, AK Parti Milletvekili Osman Aşkın Bak, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan,  Belediye Başkan Yardımcıları, Başkan Danışmanları ve Belediye Meclis üyeleri de hazır bulundu.  Esenler’de yapılan çalışmaları Bozdağ’a anlatan Göksu, ilçede son birkaç yıl içinde yaşanan gelişmelere dikkat çekti. Görüşmenin ardından Bozdağ, Başkan Göksu ve beraberindeki heyetle beraber Esenler Kültür Merkezi’nde AK Parti Esenler İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen bilgi yarışmasını izledi.

Bilgi yarışmasında heyecanlı dakikalarHeyecanlı ve çekişmeli dakikalara sahne olan Bilgi Yarışmada;  AK Parti Esenler Teşkilatı’na mensup Mahalle Başkanları, Gençlik Kolları, Kadın Kolları, Ana Kademe, grupları ile Esenler Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeleri birbirleriyle kıyasıyla mücadele etti.   Jüri üyelerinin gözetiminde gerçekleşen ve genel kültüre dayalı yarışmada, yarışmacılara toplam 43 soru soruldu.  Bilgi Yarışması’nın birincisi ise;  mahalle başkanları oldu. 

Şampiyonun belli olmasının ardından tüm yarışmacı grupları tek tek tebrik eden Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, gördüğü manzaradan çok mutlu olduğunu söyleyip, “Buraya çıkmak cesaret ister. Sonuçları göze almak gerekir. Böyle iç içe, samimi bir ortamda bilgi konusunda yarışan arkadaşlarımıza tebriklerimizi sunuyoruz” dedi. Bozdağ’ın gündemden hiç düşmeyen şike olaylarını hatırlatarak, “Türkiye şikelerle çok meşgul şu sıralarda. Eğer bu salonda şike diye bir şey varsa işiniz kötü” şeklinde espri yapması ise salonu kahkahaya boğdu.

“Burası, bize Türkiye’nin fotoğrafını veriyor” diyen Bozdağ, bilgi yarışmasının herkese mesajlar verdiğine dikkat çekti. Başarının yolunun bilgiden geçtiğini belirten Bozdağ, bilgi olursa her alanda gücün olacağını vurguladı. Konuşması esnasında  “Esenler sizinle gurur duyuyor” sloganlarının yükseldiği salonda AK Parti Hükümeti’nin ortaya koyduğu çalışmaları anlatarak devam eden Bozdağ, Türkiye’nin bilgiye dayalı siyasete ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Yozgatlılar’dan coşkulu şölen

Konuşmasının ardından Bozdağ, Başkan Göksu ile birlikte geceyi Yozgatlı hemşerileriyle beraber geçirdi.  Esenler’deki Yozgatlılar Dayanışma Derneği’nin düzenlediği 5. Arabaşı Şöleni’ne katılan Bozdağ, Yozgatlılarla beraber coşkulu hoşça vakit geçirdi. Yöresel sanatçıların konser verdiği şölende tüm katılımcılara Yozgat’ın yöresel Arabaşı yemeği ikram edildi. Esenler Yozgatlılar Derneği Başkanı Süleyman Erdem,  İstanbul Yozgatlılar Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Deniz,  Yozgat Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Kazım Ekinci’nin de katıldığı şölende bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Türkiye coğrafyasındaki her bir ilin Esenler için çok değerli olduğunu anlattı.

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemine dikkat çeken Göksu, “Esenler, bu toprakların kardeşliğinin enerjisini en fazla almış bir ilçedir” dedi.  Esenler’deki her bir dernekle ilgili üzerine düşen görevi yapma gayreti içinde olduklarını söyleyen Göksu, konuşmasını şölende emeği geçen herkese teşekkür ederek tamamladı.

Yozgat’ın değişim adımı hızlı trenle başladı Göksu’nun ardından konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat’tan İstanbul’a gönül dolusu sevgi ve saygı getirdiğini belirtti.  Yozgat’ın dışında yaşayan Yozgatlıların kalbinin Yozgat’la attığını söyleyen Bozdağ, Türkiye’nin değişik bir yerinde akademi, siyaset veya iş yaşamında başarılı olan bir Yozgatlıyı gördüğünde gurur duyduğunu belirterek,  ”Birlik türküsü, kardeşlik türküsü, acıyı ve sevgiyi paylaşma anlayışı bizim mayamızda var. Tüm Yozgatlı kardeşlerime, hayır yarışında ülkemiz ve Yozgat için ürettiklerinden dolayı teşekkür ederim. Biz Yozgat’tan kazandıklarımızla ülkemize hizmet etmeye çalıştık. Yozgat ve Türkiye için ne kadar çalışsak azdır” diye konuştu.

Dünden bugüne Yozgat’ın hızla değişip geliştiğini kaydeden Bozdağ, konuşmasına AK Parti hükümetinin Yozgat’ta hayata geçirdiği projeleri anlatarak devam etti.  Yozgat’ın değişim adımının yüksek hızlı trenle atıldığını vurgulayan Bozdağ, Eskişehir’den sonra 13 Mart 2009’da yüksek hızlı tren temelinin Yozgat’ta atıldığını kaydetti. Bozdağ, Yozgat’ta hızlı trenin yapımının devam ettiğini belirterek, ”Ankara ve Yerköy arası hızlı tren ihalesi yapılamamıştı. Önümüzdeki günlerde oranın da ihalesi bitmiş olacak. 2015 yılı itibariyle Haziran ayından önce yüksek hızlı trenle Yozgatlı Ankara’ya, o zamana kadar İstanbul da biteceği için Esenler’den Yozgat’a gitmek istiyorsa, daha güvenli, hızlı ve ucuz seyahat etme imkânı bulacaktır” diye konuştu.

Bozdağ’ın konuşmasının ardından Yozgatlılar Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Erdem’in  Bozdağ’a ve Başkan Göksu’ya plaket takdim etmesinin ardından şölene katılanlar, hep birlikte içi kebap dolu testiyi  kırdılar. 

GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN – TIKLAYINIZ

Diğer Haberler