Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Nisan 2012

ABONE OL

Bizimle Çalışır Mısınız?

2012 İstanbul İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’na katılan Türkiye’nin önde gelen firmaları, fuarda düzenledikleri söyleşilerle iş arayanlara kurumlarını tanıtıp iş teklifinde bulunuyor.

Büyük firmalar fuarda kendilerini tanıtıp elaman arıyor…

2012 İstanbul İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’na katılan Türkiye’nin önde gelen firmaları, fuarda düzenledikleri söyleşilerle iş arayanlara kurumlarını tanıtıp iş teklifinde bulunuyor. İş arayanlarla iş verenleri buluşturan İSİİF, yüzlerce gence umut oldu. Sadece ilçe sınırlarından değil, diğer ilçelerden de fuarı ziyaret eden gençler, fuara büyük ilgi gösteriyor. Esenler Belediyesi’nin İŞKUR İstanbul il Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul Ticaret Odası (İTO) ile Tekstilkent’in desteğiyle açılan 2012 İstanbul İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (İSİİF ) binlerce iş arayan işsizi  iş verenlerle buluşturmaya devam ediyor. Fuara katılan yüzlerce iş veren, beklentileri doğrultusunda iş gücü ihtiyaçlarını karşılarken; iş arayanlar da Türkiye’nin önde gelen şirketlerin temsilcileriyle tanışma fırsatı buluyor. Tekstilkent Yönetim Binası Fuaye Alanı’nda açılan ve beyaz eşyadan ulaşıma, tekstilden gıdaya, otomotivden turizme, eğitimden sağlığa, iletişimden inşaata kadar çok sayıda kurum ve kuruluşun katıldığı fuarı ziyaret edenler, aracısız bir şekilde birden çok kurum ve kuruluşa iş başvurusunda bulunabiliyor. Büyük ölçekli ve çok uluslu şirketlerden orta ve küçük ölçekli şirketlere kadar her boyutta faaliyet gösteren firmanın stant açtığı fuarda, iş arayanlar, birden fazla cv ve forum doldurarak iş şanslarını artırmak istiyor.

BİZİMLE ÇALIŞIR MISINIZ? 2012 İSİİF, ilginç görüşmelere de sahne oluyor. İş arayanlar, günlerce ve ilçe ilçe, il il dolaşarak ulaşabilecekleri büyük firma temsilcileriyle yüz yüze görüşebildikleri gibi bu firmaların insan kaynakları müdür ve direktörleri de bu kadar genç ve dinamik nüfusu bir arada bulmuşken aradıkları elemanları seçmeye çalışıyorlar. Firma temsilcileri, düzenledikleri seminerlerle kurum ve kuruluşlarını tanıtıp, ne özelliklerde eleman aradıklarını, hangi imkanları sunabileceklerini anlatıp “Bizimle çalışır mısınız?” teklifinde bulunuyorlar.  Verdikleri seminerlerle iş yaşamına ışık tutan yetkililer, uluslararası iş imkânları ve eğitimler hakkında da bilgi veriyor.  İnteraktif pazarlama alanındaki profesyonel isimlerin,  marka yöneticilerinin bir araya geldiği seminerlere özellikle öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. Üniversite öğrencilerinin yanı sıra meslek liselerinde eğitim gören ya da mezun olanların ilgi gösterdiği fuarda gençler, kariyer hedefleri ve kişisel gelişimlerine yönelik rehberlik ve danışmanlık hizmeti de alabiliyor. Fuar sayesinde staj olanaklarını araştırma fırsatı bulduğunu söyleyen gençler, iş arayanlar ile elaman arayanların böyle bir fuarda bir araya gelmesinden memnun olduklarını dile getiriyor. Bu arada üçüncü günün sonunda fuarı yaklaşık 50 bin kişi gezerken, 12 bin kişi de iş başvurusunda bulundu.

GÖKSU FUAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek fuar hakkında bilgi verdi. Göksu, fuar ile 10 bin kişiyi istihdam etmeyi hedeflediklerini söyledi. İlk iki gün fuarı 30 bin kişin ziyaret ettiğini anlatan Göksu, iş arayanların mutlaka fuarı ziyaret etmesi gerektiğini belirtti. “İnsanlar evde oturarak işsizliğini gideremezler” diyen Göksu, özellikle üniversite mezunu gençler için bu fuarın çok önemli bir kapı aralayacağını belirtti. Hayata dair hangi sektör varsa hepsinin İSİİF’te bir araya geldiğini ifade eden Göksu, fuara  katılan firmalar arasında büyük bir sinerji olduğuna dikkat çekti. Fuarı ziyaret eden herkesin bir iş bulacağını söyleyen Göksu,  “Bu fuarda iş var. Bu fuara gelen iş bulur” dedi. Esenler Belediyesi olarak iş arayanların doldurdukları bütün CV’leri her gün rapor olarak aldıklarını kaydeden Göksu, bu CV’lerin akıbetlerinin ne olduğunu takip edeceklerini vurguladı. Göksu,  “Biz insanın balık tutabilmesi için her türlü imkânı sağlıyoruz. Balık tutmak isteyen insanları bu fuara bekliyoruz” diye sözlerini tamamladı.İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun da İSİİF’in özellikle üniversite öğrencileri ve mezunları büyük fırsatlar sağladığına dikkat çekerek “Kendilerine iyi bir gelecek hazırlamak istiyorlarsa üniversite öğrencilerimizi bu fuara bekliyoruz” dedi. Coşkun, 2 yıldır düzenlenen İSİİF’i gelecek yıl da düzenleyeceklerini vurguladı.

 

Diğer Haberler