Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Aralık 2015

ABONE OL

Birbirimize Muhtacız

Gönül Sohbetleri programında konuşan İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş, "İnsanların kusurlarını örtmeliyiz. Çünkü biz birbirimize muhtacız" diye konuştu.

Gönül Sohbetleri programında konuşan İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş, “İnsanların kusurlarını örtmeliyiz. Çünkü biz birbirimize muhtacız” diye konuştu.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce her ay düzenlenen Gönül Sohbetleri programında İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş, kardeşliğin ve insanları kusuruyla sevmenin önemini anlattı. Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Gönül Sohbetleri programına çok sayıda Esenlerli katıldı.

BİRBİRİMİZE MUHTACIZ

İnsanları kusuruyla sevmenin önemine dikkat çeken İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Karataş, “İnsanların kusurlarını örtmeliyiz. Çünkü biz birbirimize muhtacız. Hayat tek başına yaşanmaz. Komşuya, akrabaya, eve sıcak bir yuvaya muhtacız. Herkes dört dörtlük iyi olamaz. Herkes dört dörtlük kötü de olamaz. Kötü insanların da iyi yanları vardır” dedi.

DOSTLUK KURULABİLEN İNSANLAR HAYIRLIDIR

İnsanlarla iyi anlaşmanın önemine de Hadis-i Şerif’le değinen Karataş, “Resulullah insanlarla daha çok anlaşan, kendisiyle dostluk kurulabilen insanda hayır vardır diyor. Kendisiyle hemen anlaşılan, ünsiyet kurulan insan hayırlıdır. Kendisiyle anlaşılamayan insanda hayır yoktur. Dinimizde ölçü budur. Sevgide ve kızgınlıkta doz ayarlamak önemli. İnsanları severken de derece derece seveceğiz” diye konuştu.

Unutmanın iyi taraflarının da, kötü taraflarının da olduğunu belirten Karataş, “Kötülük yaparız hemen unuturuz, iyilik yapınca hiç unutmayız. Aslında tam tersi olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler