Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Şubat 2013

ABONE OL

Bir Yastıkta Bir Ömür

Evliliklerinde 40. yılını dolduran çiftler, Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda bir araya geldi. Hep birlikte keyifli vakit geçiren çiftler, Türk Sanat Müziği Konseriyle anılarına kısa bir yolculuk yaptılar.

Evliliklerinde 40. yılını dolduran çiftler, Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda bir araya geldi. Hep birlikte keyifli vakit geçiren çiftler, Türk Sanat Müziği Konseriyle anılarına kısa bir yolculuk yaptılar.

Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle evliliklerinde 40. yılını dolduran çiftlere özel bir program düzenlendi. Programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yıldız Konal Süslü, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, AK Parti İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat, Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Aksu ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, “Sizlerle aynı havayı teneffüs etmekten büyük bir onur duyuyorum” dedi. Evlilikte 40 yılı dolduran çiftlerin örnek alınması gereken kişiler olduklarını belirten Özkan, “Sizler bu millete çok güzel torunlar, evlatlar hediye ettiniz” diye konuştu. Günümüzde kısa süren evliliklere dikkat çekerek konuşmasına devam eden Özkan, artık 40 yılın üzerinde evli çift bulmanın çok zor olduğunu söyledi.  “Sizler Türk aile yapısını yansıtıyorsunuz” diyen Özkan, “Sizlerin atmış olduğu tohumlar, bu ülkeyi çok güzel yerlere getirecek. Allah size mutlu ve uzun ömürler versin” dedi.

TOPLUM, SİZLERLE GÜÇLÜ OLACAK

Özkan’ın ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, böyle bir programa katılmış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Salona girdiğimde 40 yılın sevgisini, saygısını, muhabbetini, hayat hikâyesini, bir aile olmanın bereketini hissediyorsunuz” dedi. Bir aile olmanın önemine dikkat çeken Göksu, bu anlamda 40 yıl aynı yastığa baş koyan çiftlerin gençlere örnek olduklarını söyleyerek, “Cenab-ı Allah hepinize nice 40 yıllar nasip etsin” dedi.

Programda konuşan AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yıldız Konal Süslü ise; “Toplum sizlerle güçlü olacak” dedi. Bir toplumda ailenin çok önemli olduğunu belirten Süslü, ailenin insanın limanı olduğunu söyledi. Yapılan konuşmaların ardından program, Esenler Sanat Evi (ESEV) Türk Sanat Müziği Korosu’nun konseriyle devam etti. Konserin ardından Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yıldız Konal Süslü ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ile birlikte günün anısına programa katılan çiftlere hediyelerini verdi.

 

Diğer Haberler