Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Temmuz 2011

ABONE OL

Bir fon daha aldık

Daha önce birçok projesini çeşitli kurumlardan aldığı fonlarla yürüten Esenler Belediyesi 602 bin liralık bütçeye sahip yeni bir fon daha aldı. Fon, kadınların istihdamında kullanılacak.

Daha önce birçok projesini çeşitli kurumlardan aldığı fonlarla yürüten Esenler Belediyesi 602 bin liralık bütçeye sahip yeni bir fon daha aldı. Fon, kadınların istihdamında kullanılacak. Esenler Belediyesi, İstanbul Kalkınma Ajansı Mali Destek Programları kapsamında gerçekleştireceği Kadın İstihdamı Projesi için hibe almaya hak kazandı. 602 bin TL. bütçeye sahip proje ile, dezavantajlı gruba giren çok sayıda Esenlerli kadın, meslek eğitimi aldıktan sonra istihdam edilecek.

Esenler Belediyesi Dış İlişkiler Danışmanı Sare Aydın tarafından hazırlanan kadınlara yönelik Mesleki Eğitim Modeli ve İstihdam Projesi kapsamında, Esenler’in kadın envanteri çıkarılması, saha araştırmaları ve istihdam alanları çalışmaları yapılacak. Refakatçilik, çocuk bakımı ve temizlik alanlarında mesleki eğitim alacak kadınların güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayacak iş modeli ve birim kurularak karşılıklı güvene dayanan bir çalışma ortamı oluşturulmasıyla, kadınların gönül rahatlığı ile çalışması, aile ekonomisine katkıda bulunmaları ve sosyal yaşama aktif katılabilmeleri sağlanacak. İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle gerçekleşecek projeye, özellikle ihtiyaç sahibi ve işsiz kadınların katılımı hedefleniyor.

Yeni proje ile ilgili bilgi veren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, her türlü fırsatı değerlendirdiklerini ve Esenler halkının yararına sunmaya çalıştıklarını kaydederek, “İlçemizin en önemli sıkıntılarından birisi de işsizlik. Bu doğrultudaki çalışmalarımız bir taraftan ESKAM (Esenler Kariyer Merkezi) ile yürürken bir taraftan da bu gibi fonları Esenler’e kazandırmak şeklinde devam ediyor. Bu alandaki projelerimiz devam edecek” dedi.

Diğer Haberler