Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Mart 2013

ABONE OL

Bir Çınarımızı Daha Yitirdik

Belediyemizin “Kimsesizlerin Kimi” projesi kapsamında kol-kanat gerdiği ve kendisinden 10 yaş büyük ablasıyla birlikte 40 yıldır Esenler’de ikamet eden 71 yaşındaki Şefika Kazancıoğlu hayatını kaybetti.

Belediyemizin “Kimsesizlerin Kimi” projesi kapsamında kol-kanat gerdiği ve kendisinden 10 yaş büyük ablasıyla birlikte 40 yıldır Esenler’de ikamet eden 71 yaşındaki Şefika Kazancıoğlu hayatını kaybetti. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün en önemli sosyal projelerinden “Kimsesizlerin Kimi” ve “Yalnız Değilsiniz” bir çınarını daha yitirdi. Kimsesiz oldukları için ev temizliklerinden sağlık problemlerine ve gıda yardımına kadar Esenler Belediyesi’nin kol-kanat gerdiği 64 vatandaştan biri olan 71 yaşındaki Şefika Kazancıoğlu, Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki evinde aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Hiç çocuğu olmayan ve eşi vefat ettikten sonra kendisinden 10 yaş büyük ablası Nuran Hanım ile yaşamaya başlayan Şefika Kazancıoğlu’nun cenazesi, Fevzi Paşa Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Habipler Yayla Mezarlığı’na defnedildi. Hoş sohbet ve kadirşinaslığı ile mahalle sakinleri ve belediye çalışanlarının gönlünde taht kuran Şefika Kazancıoğlu’nun cenazesine, Esenler Belediyesi Meclis Üyesi Abdullah Aksu, “oğlum” dediği Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, “kızım” dediği müdürlük çalışanı Meryem İnat, diğer belediye çalışanları, Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Turgay Özer ve mahalleli vatandaşlar katıldı. LİFÇİ TEYZEMİZDİ

Zaman zaman Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun da evinde ziyaret edip hal hatırlarını sorduğu Şefika Kazancıoğlu, yaklaşık 40 yıldır ikamet ettiği Esenler’de hem vakit geçirmek, hem de geçimini sağlamak için rengarenk lifler yapıp satıyordu.  Merhume Kazancıoğlu, bu sebeple Esenler Belediyesi çalışanları arasında “Lifçi Teyze” olarak anılıyordu. Merhumeye Cenab-ı Allah’tan rahmet, ablası Nuran Hanım başta olmak üzere tüm sevenlerine de başsağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ederiz.

Diğer Haberler