Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Ekim 2013

ABONE OL

Bilinçli Anne Oldular

“Anne Oluyorum” sloganıyla ilçede yaşayan anne adaylarına yönelik eğitimler veren Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, bilinçli anne adaylarına sertifikalarını verdi.

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından, “Anne Oluyorum” sloganıyla ilçede yaşayan anne adaylarına yönelik düzenlenen “sağlıklı gebelik ve sağlıklı çocuk” konulu eğitim programı kapsamında; anne adayları “Bilinçli anne” sertifikalarını aldılar.Hamileliğinin 5. ayında eğitimlere başlayan ve 4 hafta boyunca uzman hekimler, psikologlar ve beden eğitimi eğitmenlerinden eğitimler alan anne adayları; aldıkları son eğitimlerinin ardından sertifikalarına kavuştular.Esenler Belediyesi Kemer Spor Kompleksi’nde gerçekleşen sertifika töreninde; sertifikalarını Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mustafa Uzun ve Kemer Spor Kompleksi Sorumlusu Ömer Keser’in elinden alan anne adayları, çok mutlu olduklarını dile getirdiler. Sertifikasını aldığı için çok sevindiğini söyleyen anne adayı Derya Avcı, “Çok güzel eğitimler aldık. Bilmediğim konularda bilgi sahibi oldum. Benim açımdan çok verimli oldu” dedi. Sertifika almaya hak kazanan bir başka anne adayı Tuğba Güler ise; “Bütün anne adayları, bu eğitimlere katılmalı” diye konuştu.

UZUN: “BİLİNÇLENDİLER”

Anne oluyorum programı ile anne adaylarını sağlıklı gebelik konusunda bilinçlendirdiklerini vurgulayan Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mustafa Uzun da, “Anne adayları hem doğum öncesi hem de doğum sonrasında çocuk yetiştirme tutumları hakkında bilgi sahibi oldular” dedi.

Sertifikalarını alan tüm anne adaylarını tek tek tebrik eden Uzun, eğitim programına devam edeceklerini belirterek, programa başvurmak isteyen hamileliğin 5. ayında olan tüm anne adaylarının Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne müracaat etmesi gerektiğini söyledi.Anne oluyorum eğitim programı kapsamında; anne adayları, 4 hafta boyunca gebelikte beklenen değişiklikler ve anne karnındaki bebeğin gelişimine çevresel faktörlerin etkisi, gebelikte yaşanan fiziksel değişiklikler, anne karnındaki bebeğin fiziksel değişimi ve yeni doğan bebek bakımı, sağlıklı gebelik ve doğum için egzersiz eğitiminin verileceği program kapsamında dördüncü haftada ise; 0 – 6 yaş çocuk gelişimi, anne baba tutumları ve sağlıklı aile içi iletişim konularında eğitimler aldılar.

Diğer Haberler