Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Mayıs 2014

ABONE OL

Bilime İz Bırakıyorlar

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Yunus Emre Ortaokulu Bilim Fuarı kapsamında Esenlerli öğrencilerin hazırladığı 53 farklı projeyi inceledi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Yunus Emre Ortaokulu Bilim Fuarı kapsamında Esenlerli öğrencilerin hazırladığı 53 farklı projeyi inceledi.

Öğrencilerin hayal gücünü arttırmak, yarışma stresinden uzak, eğlenceli bir ortamda proje hazırlama ve sunma deneyimi kazanmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim Fuarı çerçevesinde Esenlerli öğrenciler, hazırladıkları projelerle bilime iz bıraktılar.

Türkiye’den toplam 1.000 pilotokulun seçildiği “TÜBİTAK Bilim Fuarı”na Esenler’den de; Menderes Ortaokulu, Atışalanı İsmet Paşa Ortaokulu, Örfi Çetinkaya Ortaokulu ve Yunus Emre Ortaokulu seçilmişti. Son olarak Yunus Emre Ortaokulu öğrencilerinin hazırladıkları projelerin yer aldığı fuar, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun da katılımıyla açıldı. Açılışa Göksu’nun yanı sıra; Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş, Belediye Başkan Danışmanı Abdullah Aksu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Feyzullah Sert, Yunus Emre Ortaokulu Müdürü Mehmet Yakupoğlu ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

53 FARKLI PROJE

Öğrencilerin coşkulu karşılamasıyla okula gelen protokol üyeleri hep birlikte fuarın açılış kurdelesini kestiler. Protokol üyeleri ardından, fuar kapsamında Yunus Emre Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı birbirinden farklı projeleri tek tek incelediler. Süzgeçli Çekmece’den Yağmurda Dönen Bank’a, Akülü Şarj Aleti’nden Çift Ağızlı Cezve’ye kadar 53 projenin yer aldığı fuarda, 80 farklı çalışmanın yer aldığı resim sergisi de bulunuyor. Protokol üyeleri alanda ebru çalışan öğrencilerle de bir bir ilgilendiler. Saat 10.00’da açılan fuar, 16.00’a kadar Yunus Emre Ortaokulu’nda açık kalacak.

Diğer Haberler