Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Mayıs 2017

ABONE OL

Bilim Parkı Meraklı Zihinlerle Buluştu

Türkiye'nin ilk bilim parkı olan Esenler Bilim Parkı, 6. Bursa Bilim Şenliği'nde yaptığı deneyler ve atölye çalışmaları ile bilim aşığı meraklı zihinlere ışık tuttu.

Türkiye’nin ilk bilim parkı olan Esenler Bilim Parkı, 6. Bursa Bilim Şenliği’nde yaptığı deneyler ve atölye çalışmaları ile bilim aşığı meraklı zihinlere ışık tuttu.

Türkiye’nin ilk bilim parkı olan Esenler Bilim Parkı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Türk Hava Yolları’nın katkılarıyla düzenlenen 6. Bursa Bilim Şenliği’nde yer aldı. Binlerce öğrencinin katılımıyla, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Esenler Bilim Parkı’nın deneyler ve atölye çalışmaları damga vurdu. Atölye çalışmaları kapsamında Bilim Parkı’nda eğitim veren Kimya Öğretmeni Şeyma Nur Önder, Umut Vursavaş ve Emine Durmuş görev aldı.

MERAKLI ZİHİNLER BİLİME EL ATTI

Şenliğe katılan öğrenciler, Esenler Bilim Parkı’nın birbirinden ilginç ve renkli atölye çalışmalarını meraklı gözlerle takip etti. Atölye çalışmaları kapsamında; fil dişi macunu, jelibon patlatma, nişastanın strese olan direncinin ölçümü gibi renkli kimya deneylerinin yanı sıra günlük hayatta kolaylık sağlayacak deneyler yapıldı ve isteyen öğrencilerde deneylere el attı.

Atölyede kuvvet ölçümü, plazma küresi gibi fizik aletleri de öğrencilere tanıtıldı. Deneysel çalışmaların yanı sıra öğrenciler, Bilim Parkı Atölyesi’nde satranç oynayarak hem zihinlerini geliştirecek bir etkinlik yaptılar hem de keyifli vakit geçirdiler. Esenler Bilim Parkı, 81 ilde bilim aşığı meraklı zihinlere ışık tutmayı hedefliyor.

ESENLERLİ ÖĞRENCİLERDEN DÜNYA REKORUNA KATKI

Esenler Bilim Parkı öğrencileri, şenlikte düzenlenen “Aynı Anda En Fazla Kişi ile Deney Yapma Dünya Rekoru”nun kırılmasına da katkı sağlayarak bu heyecana ortak oldular. Şenlikte, 72 bin 882 atölye çalışması yapıldı.

Diğer Haberler