Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Aralık 2017

ABONE OL

Bilgilerini Yarıştırdılar, ipad Mini Kazandılar

2. Bilgi Ve Hikmet Evleri Arası Bilgi ve Kültür Yarışması'nda öğrenciler arkadaşlarıyla tatlı bir rekabete girdi, kazanan Sezai Karakoç Bilgi ve Hikmet Evi oldu. Tüm öğrencilere iPad Mini hediye edildi.

2. Bilgi Ve Hikmet Evleri Arası Bilgi ve Kültür Yarışması’nda öğrenciler arkadaşlarıyla tatlı bir rekabete girdi, kazanan Sezai Karakoç Bilgi ve Hikmet Evi oldu. Tüm öğrencilere iPad Mini hediye edildi.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği 2. Bilgi Ve Hikmet Evleri Arası Bilgi ve Kültür Yarışması’nda öğrenciler tatlı bir rekabete girdiler. Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışma renkli görüntülere sahne oldu. Aileleri, öğretmenleri ve arkadaşlarının yanı sıra Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Taşçı ve Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat da öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

TATLI BİR REKABETE GİRDİLER

7 bilgi ve hikmet evinden 21 öğrencinin katıldığı yarışmada adab-ı muaşeret, ilmihal, siyer ve genel kültür konularında sorular yöneltildi. Üçer kişiden oluşturulan ekipler, bir yandan arkadaşlarıyla tatlı bir rekabete girdi, bir yandan da 40 saniye içerisinde sorulara doğru cevabı vermek için zamanla yarıştı.

KAZANAN; SEZAİ KARAKOÇ BİLGİ VE HİKMET EVİ

Yarışma sonunda birinciliği Sezai Karakoç Bilgi ve Hikmet Evi, ikinciliği Erdem Beyazıt Bilgi ve Hikmet Evi, üçüncülüğü ise Hacı Lütfiye Gürses Bilgi ve Hikmet Evi kazandı. Tüm öğrencilerin büyük bir başarı elde ettiği yarışmanın ardından öğrencilere iPad Mini hediye edildi.

BİLGİ, KÜLTÜR VE CESARETE KATKI SAĞLIYORUZ

Programda konuşan Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, “Bu yarışmalarda bilgiyi, kültürü ve medeni cesareti ölçmekten öte bunlara katkı sağlıyoruz. Mihmandar Gençlik projemiz kapsamında öğrencilerin ders başarılarını tarihi, kültürel, sosyal gezilerle ve çeşitli etkinliklerle taçlandırıyoruz” diye konuştu.

MESELE PUAN DEĞİL RESULULLAH’I ANLAMAK

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Taşçı da yarışmaya katılan öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ettikten sonra, “Esenler’in geleceğini emanet ettiğimiz yavrularımızın hepsi birinci. Mesele puan değil, mesele Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) hayatını okuyup bilmektir” dedi.

Diğer Haberler