Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Nisan 2015

ABONE OL

Bilgi İki Parmak Arasında

Esenler Belediyesi, düzenleyeceği panel ile okuyucu sayısı her geçen artan sanal kitapların bugünü ve yarınını masaya yatırıyor. Dünya'da ve Türkiye'de e-Kitabın Durumu ve Geleceği adlı panel, Türkiye'nin ilk dijital kütüphanesi olan Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi'nin ev sahipliğinde düzenlenecek.

Esenler Belediyesi, düzenleyeceği panel ile okuyucu sayısı her geçen artan sanal kitapların bugünü ve yarınını masaya yatırıyor. Dünya’da ve Türkiye’de e-Kitabın Durumu ve Geleceği adlı panel, Türkiye’nin ilk dijital kütüphanesi olan Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek.

Esenler Belediyesi ve Informascope firması tarafından düzenlenecek “Dünyada ve Türkiye’de e-Kitabın Durumu ve Geleceği” adlı panel ile sanal kitapların bugünü ve yarını konuşulacak. Türkiye’nin ilk dijital kütüphanesi olan Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nin ev sahipliğinde yapılacak panelde sanal kitapların durumu ve geleceği farklı açılardan değerlendirilecek.

“Günümüzde bilgi iki kapak arasında değil iki parmak arasında” sloganıyla gerçekleştirilecek panelde, Informascope firması tarafından 2015 yılında OverDrive Türkçe içerik geliştirme projesinin tanıtımı da yapılacak. Projenin içerik ve hizmet geliştirme politikalarının ele alınacağı panelde; e-kitabın geleceği, teknolojik boyutu ile telif hakları ve hukuki süreç konuları da ele alınacak.

Açılış konuşmasını Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı’nın yapacağı panel, 30 Nisan Çarşamba günü saat 10.00’da başlayacak.

Diğer Haberler