Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Mayıs 2012

ABONE OL

Bileğine Güvenen Burada

Esenler Belediyesi tarafından “Bileğine Güvenen Gelsin” sloganıyla düzenlenen Bilek Güreşi Yarışması Esenler Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. 300’den fazla sporcunun katıldığı ve büyük heyecanın yaşandığı organizasyonda şampiyonlar kupa, madalya ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Esenler Belediyesi tarafından “Bileğine Güvenen Gelsin” sloganıyla düzenlenen Bilek Güreşi Yarışması Esenler Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. 300’den fazla sporcunun katıldığı ve büyük heyecanın yaşandığı organizasyonda şampiyonlar kupa, madalya ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. İlçede sporu sevdirmek, geliştirmek ve spor yapan sayısını artırmak için çeşitli yarışmalar ve alternatif müsabakalar düzenleyen Esenler Belediyesi bir ilke daha imza attı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü organizesiyle ilçede ilk defa Bilek Güreşi Yarışması yapıldı. Bileğine Güvenen Gelsin sloganıyla yapılan davette 300’ün üzerinde sporcu Bilek Güreşi Yarışmasına katıldı. Yıldızlar, minikler, engelliler, büyükler ve profesyoneller olmak üzere 5 kategoride gerçekleşen şampiyona, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza’nın kısa konuşmasıyla başladı. Yarışmaya katılan tüm sporculara ve ailelerine teşekkür ederek sözlerine başlayan Hamza, “Artık Esenler’de hangi spor organizasyonunu düzenlesek salonumuz tıklım tıklım oluyor. İlçemizdeki genç nüfusun spora olan ilgisi böyle olduğu sürece kimse Esenler’in bileğini bükemez” dedi.

KIYASIYA MÜCADELE ETTİLER

Açılışın ardından önce yıldızlar ve minikler, sonra engelliler ve büyükler, en sonunda da profesyonellerin maçları yapıldı. Spor severlerin yoğun tezahüratları altında yapılan müsabakalarda büyük heyecan ve çekişme yaşandı. Yarışmalara Esenler’deki çeşitli engelli derneklerine mensup sporcular da katıldı ve büyük takdir topladılar. Bilek Güreşi Yarışması’nda ter dökerek en güçlü bilek olduklarını gösterip dereceye giren sporculara kupa, madalya ve çeşitli hediyeler verildi. Esenler Belediyesi çalışanı Osman Aktaş da 90 kg. da Profesyoneller kategorisinde şampiyon oldu. Esenler Bilek Güreşi Şampiyonası’nda kategorilerine göre dereceye giren sporcular şunlar: PROFESYONELLER 90 KG1.OSMAN AKTAŞ2.KEMAL BİRCANBÜYÜK ERKEKLER +95                                                              1.SİNAN TANKİŞİ2.M.EMİN KASKA3.İBRAHİM CÖMERTENGELLİLER1.AYHAN AKBAŞ2.MUSTAFA ARABA3.AHMET İLHAN YILDIZ4.UĞUR İLHANYILDIZ KIZLAR 50 KG1.ÖZLEM ÇELİKTÜRK2.TUĞBA ATALAY3.FATMANUR GÜNDOĞDU4.FATMA YİĞİTBİLEKMİNİK KIZLAR 35 KG1.RANA CAVDAR2.TUĞBA EKİCİ3.SEYHAN KAHVECİ4.NURSELİN CİVELEKBÜYÜK BAYANLAR 50 KG1.NAZLICAN YILDIZ2.BEYZA BABACAN3.DUYGU TURANMİNİK ERKEKLER +40 KG1.ZİYACAN DİLSİZ2.ÖMERCAN KOÇ3.MURAT ÇELİKTEN4.M.EMİN YAĞCIYILDIZ KIZLAR 45 KG1.AYDANUR YILDIZ2.MERVENUR GÜVELER3.YEŞİM DEMİRCAN4. GÜLLÜŞAH TOPALMİNİK ERKEKLER 40 KG1.TALHA EKİCİ2.YASİN YAVUZ3.FERHAT DEMİRSAPLI4.MEHMET YURTSEVER

 

Diğer Haberler