Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Şubat 2019

ABONE OL

Bilal Sonses Sevenleriyle Buluştu

Son dönemin parlayan yıldızı Bilal Sonses, "Müzikli Sohbetler" programında Esenlerli sevenleriyle sohbet edip şarkılarını söyledi.

Son dönemin parlayan yıldızı Bilal Sonses, “Müzikli Sohbetler” programında Esenlerli sevenleriyle sohbet edip şarkılarını söyledi.

YouTube kanalında yayınladığı şarkılarla geniş kitlelere ulaşan Bilal Sonses, Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği “Müzikli Sohbetler” programında Esenlerli sevenleriyle bir araya geldi. Moderatörlüğünü Türk Halk Müziği Sanatçısı Erdal Şahin’in yaptığı program, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. 2014 yılının ortalarında yazdığı şarkıları ve cover çalışmalarını ev ortamında kaydedip, internet üzerinden paylaşan, ‘İki Kelime’ ve ‘Öpesim Var’ albümleriyle dikkat çeken Bilal Sonses, Esenler’de hayranlarıyla bir araya geldi.

BU KADAR İLGİYİ BEKLEMİYORDUM

Sevenlerinin büyük beğenisini kazanan şarkılarının ortaya çıkış hikayesini anlatan Sonses, “‘Ansızın’ şarkısı benim ilk bestem. ‘İki Kelime’ şarkısını yazdığım ikinci veya üçüncü şarkı. Bu kadar ilgi görmesini beklemiyordum. Sözleri yazdıktan sonra şarkının bir kısmını Instagram hesabımdan paylaştım ve inanılmaz bir beğeniyle karşılaştım. Şarkının tamamın dinlemek istiyordu hayranlarım ama sonrasında bir türlü tamamlayamadım. Bir süre sonra üniversitemi değiştirmiştim, bir gün yurtta kalırken şarkıyı tamamladım. Bu şarkımla tam anlamıyla bir çıkış yaşadım” dedi.

ŞARKILARIMI BENDEN BAŞKASI DİNLEMİYORDU

Her işte olduğu müzikte de inanmanın çok önemli olduğuna dikkat çeken genç şarkıcı, sevenlerine şu önerilerde bulundu:

“Turizm Lisesi’nden mezun oldum, birçok yerde garsonluk ve aşçı yardımcılığı yaptım. Hepimizin durumları az çok aynıdır herhalde. Maddi imkanları çok büyük aileler yok arkamızda, müzik şirketlerine de maalesef doğrudan ulaşamıyoruz. Ben de bu durumla nasıl başa çıkabilirim, ne yapabilirim diye düşündüm ve sosyal medyanın gücünden faydalandım. Youtube’a şarkılarımı ilk yüklediğimde sadece ben dinliyordum, başka kimse dinlemiyordu. Daha sonra yakın akrabalarım dinlemeye başladı, sonra yavaş yavaş büyüdü ve bugünkü haline geldi. Burada önemli olan şey, ne olursa olsun kesinlikle pes etmemek. Youtube kanalımda şarkılarımı paylaştığımda, ‘Bu da olmadı, artık bunu bırakmalıyım’ deseydim, şu an burada sizinle olamazdım. Bu sadece müzik için geçerli değil, bu önerimi hayatınızın her alanı için ele alabilirsiniz” şeklinde konuştu.

GİTARI VE SEVENLERİ EŞLİK ETTİ

Bilal Sonses; “İki Kelime”, “Yak, “Türlü Türlü”, “Öpesim Var”, “Derdime Dermanım”, “İçimdeki Sen” isimli şarkılarını gitarıyla seslendirerek, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Sonses, sevenleriyle birlikte bir hatıra selfiesi de çekti.

Diğer Haberler