Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Temmuz 2013

ABONE OL

Bilal Erdoğan Esenler Sahuru’nda

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Esenler’deki Ramazan kültür etkinliklerine katıldı, Anadolu Sokağı’ndaki Tokat standında Tokat yemekleri ile sahur yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Esenler’deki Ramazan kültür etkinliklerine katıldı, Anadolu Sokağı’ndaki Tokat standında Tokat yemekleri ile sahur yaptı.

Bilal Erdoğan Esenler’de önce Dörtyol Meydanı’nda binlerce kişinin katıldığı ve Anadolu’yu Mayalayanlar programı kapsamında Seyyid Abdülhâkim El Hüseyni’nin anıldığı programa katıldı. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun ardından sahneye gelen Erdoğan burada yaptığı konuşmasına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını Esenlerlilere ileterek başladı. “Bizim Esenler ile muhabbetimiz farklı” diyen Erdoğan bunun sebebini “ Ne zaman Esenler’e geldiysek, ne zaman Esenler’e selam verdiysek Esenler Başbakan’ını çok farklı bağrına bastı. Muhabbetini çok yüksek sesle ortaya koydu. Onun için Esenler’e muhabbet dolu geliyoruz, yoğun bir gönül bağıyla geliyoruz” şeklinde açıkladı. Ramazan’ın bir kurtuluş ayı olduğunu belirten Erdoğan konuşmasını, “Ramazan’da öğreneceğimiz, benimseyeceğimiz, yapacağımız güzellikleri yılın geri kalanında da alışkanlık haline getirmek ve bu vesileyle de bu dünyamızı da, bu dünyadan sonrasını da mutlulukla, saadetle buluşturmaktır” dedi. Erdoğan konuşmasını, “Bu Ramazan ayında dile getirdiğimiz konuları, gündeme getirdiğimiz mesajları Ramazan sonrasında da hayatımıza egemen kılmamız lazım ki Ramazan’ın hakkını vermiş olalım” diye sürdürdü.

ANADOLU’YU MAYALAYANLAR’A TAKDİREsenler Belediyesi’nin düzenlediği Anadolu’yu Mayalayanlar programını ayrıca takdir ettiğini söyleyen Erdoğan, “İnşallah bütün Esenler halkı buraya gelip, bu insanları dinleyip, buradaki mesajları alıp hayatının tamamına bunu yerleştirir, bunları alışkanlık haline getirir ve Ramazan ayı hakikaten hepimizin Cehennem azabından kurtuluşuna vesile olur. Ramazan ayı bir sevgi, dostluk, kardeşlik ayı, bir yardımlaşma ayı. Ramazan ayında bu duygularımızı güçlendirmemiz gerekiyor. Bize taş atanlara çiçek atmamız, onlara muhabbeti, sevgiyi, dinimizin ana mesajlarını, bu toprağın özünü anlatmamız gerekiyor. Onun için hepimize çok büyük vazife düşüyor” diyerek sözlerini tamamladı. Konuşmanın sonunda Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Bilal Erdoğan’a Esenler’in Tarihi kitabını hediye etti.

ANADOLU SOKAĞI’NI GEZDİ

Bilal Erdoğan buradan, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ile birlikte etkinlik alanının hemen yakınında bulunan Anadolu Sokağı’na geçti. 25 ayrı il derneğinin standının bulunduğu Anadolu Sokağı’nı gezen Erdoğan tüm dernek temsilcileri ile tokalaşıp selamlaştıktan sonra Tokat standının sahur yemeğine katıldı. Erdoğan ve beraberindekiler burada meşhur Tokat Kebabı, Tokat Sarması başta olmak üzere Tokat’ın yöresel tatlarından oluşan bir ikram sunuldu. Komşu Rize standından ise Laz Böreği ikramı yapıldı. Tokat Spor’un atkısının hediye edildiği stantta kısa bir konuşma yapan Bilal Erdoğan misafirperverliklerinden dolayı tüm derneklere teşekkür ettikten sonra, “Cenab-ı Allah bu birliğinizi, dirliğinizi bozmasın. Bu gece burada, gecenin bu saatinde kardeşliğimizin en güzel örneğini yaşıyoruz. Bu sevgi ve muhabbetimizi artırdıkça, güçlendirdikçe ülkemiz daha da gelişecek, daha da güzelleşecek. Ramazanınız mübarek olsun. Şimdiden Kadir Geceniz ve bayramınızı tebrik ediyorum” dedi. Çekilen hatıra fotoğraflarının ardından Bilal Erdoğan sahurdan sonra Esenler’den ayrıldı.

Diğer Haberler