Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 30 Temmuz 2016

ABONE OL

Bilal Erdoğan Esenler’de Nöbette

Esenler’deki demokrasi nöbetinde on binlere seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, “Allah Cumhurbaşkanımıza o gün tankların önüne çıkmayı nasip etmedi ama uçağa binip uçakların karşısına çıkmayı nasip etti” dedi.

Esenler’deki demokrasi nöbetinde on binlere seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, “Allah Cumhurbaşkanımıza o gün tankların önüne çıkmayı nasip etmedi ama uçağa binip uçakların karşısına çıkmayı nasip etti” dedi.

Esenler, demokrasi nöbetini sürdürüyor. Esenler Dörtyol Meydanı her gün on binleri ağırlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan da Esenler’deki demokrasi nöbetinde Esenlerlileri yalnız bırakmadı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran’ın da katıldığı demokrasinöbetinde on binlerce insan ellerinde Türk bayraklarıyla darbeye karşı sloganlar attı.

BAŞKOMUTANIMIZ BİZDEN GÜÇ ALIYOR

Türk halkının, ülkenin tarihini değiştirmek isteyenlere meydanlardan cevap verdiğini belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bu ülkenin tarihini değiştirmek isteyenler sizi dikkate almak zorunda. Nöbeti devam ettireceğiz. Ankara’da başkomutan taşları yerine oturturken meydanlarda sizin verdiğiniz vatan nöbetinden güç alıyor” dedi.

UÇAKLARIN KARŞISINA ÇIKMAK O’NA NASİP OLDU

Bilal Erdoğan 15 Temmuz gecesi ile ilgili olarak, “Cumhurbaşkanımız halkını sokaklara davet edip uçağa bindiği zaman ben İstanbul’da ailesi olarak o uçağa binmesinin nasıl bir risk içerdiğini çok net gördüm. Ama şunu bize çok iyi öğretmişti; Günü geldiği zaman tankların önüne çıkarız demişti. Defalarca… Ama Allah O’na o gün tankların önüne çıkmayı nasip etmedi. Uçağa binip uçakların karşısına çıkmayı nasip etti.” dedi. Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Uluslararası Af Örgütü’nün darbecilerin koşullarından endişe duyduğunu söylüyor. Amerika’da her yıl, sadece 2015 yılında binin üzerinde sivil polis kurşunuyla öldürülmüş. Ey! Uluslararası Af Örgütü, Amerika’da bu insan hakları ihlalerinden endişe duyuyor musun? Darbecilerin koşullarından endişe ettiğin kadar, Amerika’daki hak ihlallerinden endişe ediyor musun? İşlerine gelmeyen ülkelerde demokrasiye isyan edip, işlerine gelen diktatörlerle çok iyi, gemilerini yürütenlerin durumlarından endişe ediyor musun? Dünyada dönen oyunları çarkları artık çok iyi gördük. Artık neyin ne olduğunu anladık kardeşlerim. Ve bu millet artık kül yutmaz olduğunu ispat etti. Bu millet artık bağımsızlığına aynen Çanakkale’de olduğu gibi sahip çıkmaya hazır olduğunu kanıtladı.”

Diğer Haberler