Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Aralık 2016

ABONE OL

“beni Affet Anne” Galasına Yoğun İlgi

Annesini trafik kazasında kaybeden bir gencin uyuşturucu madde bağımlılığını konu alan "Beni Affet Anne" adlı oyun, tiyatro severlerle ilk kez Esenler'de buluştu.

Annesini trafik kazasında kaybeden bir gencin uyuşturucu madde bağımlılığını konu alan “Beni Affet Anne” adlı oyun, tiyatro severlerle ilk kez Esenler’de buluştu.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Yusuf Has Hacib Kültür ve Sanat Sezonu’nda tiyatro severleri yeni oyunlarla buluşturmaya devam ediyor. Bir gencin annesinin ölümüyle birlikte sönen hayat ışığının baba sevgisiyle yeniden yanmasını konu alan “Beni Affet Anne” adlı oyunun galası, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde yapıldı.

Onur Yenidünya’nın yazdığı ve yönettiği oyunun galasına Esenlerli tiyatro severler yoğun ilgi gösterdi. Yaklaşık bin kişinin katıldığı gala sonrasında Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, oyunu ilk kez Esenler’de sahneledikleri için tüm ekibe teşekkür etti.

İdare Sahnesi’nin yapımcılığını üstelendiği, Yaşar Alptekin, Eyüp Fındık, Ahmet Dursun ve Ömer Bulut’un rol aldığı oyunu, aileler çocuklarıyla birlikte izledi. Zaman zaman misafir oyuncu olarak birçok ünlü ismin de yer alacağı oyunda, çocuk yaşta trafik kazasında annesini kaybetmiş bir gencin uyuşturucu madde kullanmaya başlaması ve ardından babası ve çevresiyle olan ilişkileri konu alınıyor.

Tüm dünyada toplumsal bir yara haline gelen madde bağımlılığına karşı verilen mücadelenin didaktik bir dille izleyiciye aktarıldığı oyunda, ebeveynlerin çocuklarını uyuşturucudan nasıl koruyabilecekleri ve uyuşturucu bağımlısı olan gençleri bağımlılıklarından kurtarma yolları da anlatılıyor.

Diğer Haberler