Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Kasım 2011

ABONE OL

Belediyemiz Sosyal Medya’da

Esenler Belediyesi, dünyanın en büyük sosyal paylaşım siteleri olan Twitter ve Facebook kullanıcı sayfalarını güncelledi. Belediyenin tüm faaliyetlerinin duyurulduğu sosyal paylaşım sitelerinde, kullanıcılar hem belediyenin çalışmalarından haberdar oluyor...

Esenler Belediyesi,  dünyanın en büyük sosyal paylaşım siteleri olan Twitter ve Facebook kullanıcı sayfalarını güncelledi. Belediyenin tüm faaliyetlerinin duyurulduğu sosyal paylaşım sitelerinde, kullanıcılar hem belediyenin çalışmalarından haberdar oluyor;  hem de istek,  görüş ve önerilerini Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya bizzat iletme imkânı buluyor. Günümüzde kullanılan modern iletişim araçlarının başında, artık Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri geliyor. Her geçen gün kullanımı artan ve dünyanın en büyük sosyal paylaşım siteleri haline gelen Facebook ve Twitter sayesinde insanlar birbirleriyle sürekli iletişim halinde bulunabiliyor.

Kullanıcı sayısı 700 milyonu aşan Facebook’ta internet üzerinden ihtiyaç duyulan birçok şey insanların hizmetine sunulurken; Twitter kullanıcısı olarak dünyanın öbür ucunda olan bir olay hakkındaki bilgilere ulaşılabiliyor. Bugün yüz milyonlarca kullanıcıya ulaşan ve çoğu zaman dünyanın gündemini belirleyen facebook ve twitter’a kayıtsız kalmayan Esenler Belediyesi de sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla faaliyetlerini duyuruyor. Twitter ve Facebook sayfalarını güncelleyerek vatandaşları an ve an Belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendiren Esenler Belediyesini takip etmek isteyen kullanıcılar, twitter.com/esenlerbelediye, mt_goksu ile facebook/Esenler Belediyesi ve facebook/ Mehmet Tevfik Göksu adresleri üzerinden Esenler Belediyesi’ni ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’yu takip edebiliyor. “İnsan odaklı belediyecilik” anlayışından hareketle vatandaşların belediyeye ulaşmaları için her türlü teknolojik altyapıyı kullanan Esenler Belediyesi, facebook ve twitter’ı kullanarak daha geniş kullanıcı kitlesine ulaşmayı hedefliyor.

Facebook’ta 8 bin 139 takipçi, twitter’da 855Esenler Belediyesi’nin facebook ve twitter hesapları, internet kullanıcıları tarafından da büyük ilgi görüyor.  Twitter’da toplam 855,  facebook’ta ise;  8 bin 139 takipçisi olan Başkan Göksu da sosyal paylaşım sitelerindeki hesaplara gösterilen yoğun ilgiden son derece memnun ettiğini belirterek, “Esenler’de yaşayan her bir vatandaşımızı bilgilendirmek bizim en önemli görevlilerimizden biri. Yaptığımız ve yapacağımız her çalışmada, halkımızın da görüş, düşünce ve önerilerini de önemsiyoruz. Bu anlamda günümüzde hızla gelişen teknolojinin tüm araçlarını kullanarak, halkımızın bize en kolay şekilde ulaşmalarını sağlamak için türlü iletişim aracını kullanıyoruz. Facebook ve twitter gibi bugün  bütün dünyada yüz milyonlarca insan tarafından kullanılan sosyal paylaşım siteleri ile daha çok insana ulaştığımıza inanıyor, hem faaliyetlerimizi duyurmak hem de kullanıcılardan gelecek talepleri değerlendirmek için twitter ve facebook’tan  sesimizi daha iyi şekilde duyuracağımızı umuyorum” diye konuştu.          

Diğer Haberler