Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Haziran 2013

ABONE OL

Belediyecilikte Mısır’a Örnek Olduk

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, kendisinin belediyecilik konusundaki tecrübelerinden faydalanmak üzere Mısır'dan Esenler’e gelen akademisyen ve gazetecilerden oluşan bir heyeti kabul etti.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, kendisinin belediyecilik konusundaki tecrübelerinden faydalanmak üzere Mısır’dan Esenler’e gelen akademisyen ve gazetecilerden oluşan bir heyeti kabul etti. Mısır’ın demokrasiye geçiş sürecinde ülkenin yönetim sistemini değiştirmek isteyen Mısırlı kanaat önderleri, belediyecilik alanındaki tecrübelerinden yararlanmak üzere Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’yu ziyaret etti. Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan’ın da hazır bulunduğu ziyarette, Mısır’ın farklı bölgelerinden bir araya gelen, tamamı akademisyen ve gazetecilerden oluşan heyet, Başkan Göksu’dan belediye bütçesi, belediye meclisi ve belediyelerde yönetim sürecinin işleyişi gibi konularda bilgi aldılar. BAHANE ÜRETME ŞANSIMIZ YOKEsenler’in en önemli sorunlarının neler olduğu ve bu sorunlara nasıl çözüm bulunduğu hakkında yöneltilen bir soru üzerine Başkan Göksu, “Esenler’in imar ve istihdam gibi sorunları vardı. İstihdam sorunumuzu kurduğumuz kariyer merkezi ile çözdük. 3 yılda 8 bini aşkın kişiyi özel sektörde işe yerleştirdik. Belediye olarak şehrimizde yaşayan insanların tüm sorunlarını çözmek için buradayız. Bahane üretme şansımız yok” dedi.

Samimi bir ortamda, sohbet havasında geçen ziyarette heyet üyeleri, Esenler’de olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler ve Başkan Göksu’ya kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiler. Esenler Belediyesi’nin fiziki ve sosyal projelerini Başkan Göksu’dan büyük bir hayranlıkla dinlediklerini dile getiren Mısırlı heyet, “Başkan Göksu’nun açıklamaları bize ufuk açtı. Bu projelerden uygulanabilir olanlarını ülkemizdeki belediyelere de tavsiye edeceğiz. Esenler Belediyesi, Mısır belediyelerine rehberlik yapabilecek bir konumda. Ülkemize döndüğümüzde belediye başkanlarımıza bunu anlatacağız” şeklinde açıklamalarda bulundu. Ziyaret, heyet üyelerinin Başkan Göksu’yla ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ile hatıra fotoğrafı da çektirmesinin ardından sona erdi.

Diğer Haberler