Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Ağustos 2011

ABONE OL

Belediye personeline iftar

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, belediye personeline verdiği iftarda, “Ortaya çıkan başarıda esas emek sahibi sizlersiniz. Eğer sizler, gerekli performansı göstermeseydiniz, bütün işler tıkanır kalırdı. Bu başarının kahramanı sizlersiniz” dedi.

 

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, belediye personeline verdiği iftarda, “Ortaya çıkan başarıda esas emek sahibi sizlersiniz. Eğer sizler, gerekli performansı göstermeseydiniz, bütün işler tıkanır kalırdı. Bu başarının kahramanı sizlersiniz” dedi.

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Ramazan ayı münasebetiyle belediye personeline iftar yemeği verdi. Esenler Kültür Merkezi’nde gerçekleşen iftar yemeğine Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Belediye Başkan Yardımcıları ile Birim Müdürleri ve çok sayıda personel katıldı. Samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen iftar yemeğinden sonra bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Ramazan’ın hayata dair ne varsa her şeyi bereketlendirdiğini söyledi. Zamanın hızla akıp geçtiğini belirten Göksu, göreve geldiği günden bu yana belediye personelleriyle aynı iftar sofrasında buluşmaya devam ettiklerini anlattı.  “Hayat kendi çarkında bizi öğütürken, o öğüttüğü çark içinde hayatın neresinde olduğumuz çok önemli” diyen Göksu, bir insanın hayatta kendisine sorması gereken en önemli sorunun, geriye dönüp baktığında arkasında bıraktığı izler olduğunu vurguladı. İnsanların birbirlerini hayırla yad etmesinin önemli olduğunu kaydeden Göksu, “İnsanların sizi hayırla yad etmeyecekleri bir iş yaptıysanız, o zaman sizi beddua ile yad edeceklerdir” dedi. Hayatın çok değişken ve sürprizlerle dolu olduğuna dikkat çeken Göksu, insanın kendini emniyette hissetmesinin tek yolunun geriye dönüp baktığında hayırla yad edileceği işler yapmış olmasıyla ilgili olduğunu ifade etti.

Esenler, açık ara farkla önde

Esenler’de 500 bin kişilik bir nüfusun geleceğini emanet aldıklarını söyleyen Göksu, bu emaneti üstlenirken bir takım sorumluluklar da aldıklarını vurguladı. Kamunun kaynağını en doğru şekilde muhafaza ettiklerini anlatan Göksu, “Kendi cebimizdeki parayı nasıl muhafaza ediyorsak, kamunun kaynağını da aynı şekilde muhafaza etmek durumundayız” dedi.

Kurum içi iletişimin her şeyden önemli olduğuna dikkat çeken Göksu, çalışanlarından bir sorunları, sıkıntıları olması halinde her zaman telefonunun ve kapısının açık olduğunu vurgulayarak kendine danışabileceklerini ve sorunlarının çözümü için ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi.Esenler Belediyesi’nin tüm çalışmalarında açık ara farkla diğer ilçe belediyelerinden önde olduğunu ifade eden Göksu, “Ortaya çıkan başarıda esas emek sahibi sizlersiniz. Eğer sizler, gerekli performansı göstermeseydiniz, bütün işler tıkanır kalırdı. Bu başarının kahramanı sizlersiniz” dedi.

Biz bir takımızKonuşmasında personele tavsiyelerde de bulunan Göksu,  konuşmasını şöyle tamamladı:“Herkes bizden örnek almalı, ders almalı. Biz bir takımız. Bu takımın kuralları var. Siz sade ve sadece dost olun. Bizler her şeyden önce kardeşiz. Hepinize en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Gelin bu milletin duasına muhatap olmak için gece gündüz demeden çalışalım. Çünkü bu millet bunu hak ediyor.”

 

Diğer Haberler