Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Ekim 2013

ABONE OL

Belediye Personeli Bayramlaştı

Kurban Bayramı dolayısıyla belediye personeli ile bayramlaşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, tüm personele hayırlı bayramlar dileyerek “Gelin bu bayramda yenilenelim. Kendimizi de yenileyelim, hayatımızı da yenileyelim. Kendimizi sorgulayalım” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Kurban Bayramı dolayısıyla belediye personeli ile bayramlaştı. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen bayramlaşma törenine; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Belediye Başkan Yardımcıları ve belediye personelleri katıldı. Törende konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, bayramı bayram gibi idrak edebilmek ve bayramı bayramlaşarak geçirebilmek için herkesin bayramı bir tatil olarak görmemek gerektiğini, belirterek, “Bayram dostlarla beraber olmak, dostlukları ve kardeşliği yenilemek ve her şeyden önemli kardeşliği yeniden hatırlamaktır” dedi. Belediye personellerine aileleri ve dostlarıyla bayramlaşmayı ihmal etmemelerini tavsiye eden Göksu, herkesin bayramını tebrik etti.Kurban Bayramı anlam ve önemi hakkında konuşarak sözlerine devam eden Göksu, “Kurbanlarınız sizin yemeniz için değil, fakir fukaranın yemesi içindir. Evinizde güzsel etin değişik modelleriyle et yığınları yapmak için değildir. Kurbanlarınız infak edilmesi içindir. İnfak ettiğiniz kurban sizin kurbanınızdır” diye konuştu.

BU BAYRAMDA YENİLENELİMKurban bayramının yıkılmayan gönül bağları oluşturmak için bir vesile olduğunu ifade eden Göksu, “Keşmekeş bir dünyada yeniden erdemi ve ahlakı yakalamak için bu bayramı bir vesile olarak bilin” dedi.Bayramda herkesin bayram yaparken; belediyenin ise çalışacağını söyleyen Göksu, bayramda sivil bir şekilde sokaklarda dolaşacağını ve denetimler yapacağını belirtti.Her bir belediye personelinin yaptığı işe gönlünü ve yüreğini ortaya koyması gerektiğini belirten Göksu, “Aşkla, sevgiyle yüreğinizi ortaya koyarak bu şehre ve bu şehrin insanına hizmet etmesini bekliyoruz” dedi.“Gelin bu bayramda yenilenelim kendimizi de yenileyelim, hayatımızı da yenileyelim. Kendimizi sorgulayalım” diyen Göksu, herkesin bayramını tebrik ettikten sonra Başkan Yardımcılarını da yanına alarak tüm belediye personeli ile bayramlaştı.

Diğer Haberler