Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Ekim 2012

ABONE OL

Belediye Meclisi’nde Tarihi Karar

Esenler Belediyesi’nin 2013 yılı bütçe tasarısı Esenler Belediye Meclisi’nde oy çokluğu ile kabul edildi. Mecliste, 11 yıldır beklenen 1/ 1000 ölçekli Esenler İmar Planı oy çokluğu ile kabul edildi.

Esenler Belediyesi’nin 2013 yılı bütçe tasarısı Esenler Belediye Meclisi’nde oy çokluğu ile kabul edildi. Mecliste, 11 yıldır beklenen 1/ 1000 ölçekli Esenler İmar Planı oy çokluğu ile kabul edildi.

Esenler Belediye Meclisi’nin 4. seçim dönemi 4. çalışma yılı 2012 senesi Ekim Ayı Meclis toplantılarının ikinci birleşiminde Esenler Belediyesi’nin 2013  Mali yılı bütçe tasarısı ve 1/ 1000 ölçekli imar planları görüşüldü. Meclis Başkan Vekili Ömer Çetinkaya başkanlığında toplanan meclis, bir önceki toplantıya ait tutanak özetlerinin okunmasıyla başlayan mecliste yazılı önergeler Başkanlık makamına havale edildikten sonra gündem maddelerine geçildi. Esenler Belediyesi’nin 2013 Yılına ait Performans Programı hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün teklifinin görüşülmesinin ardından 2013 mali yılına ait bütçe tasarısı masaya yatırıldı. Bütçe ile ilgili söz alan Belediye meclis üyelerinin düşüncelerini dile getirmesinden sonra Belediye’nin 2013 Mali Yılı Bütçe Kararnamesi madde madde okunarak oylandı. Mecliste görüşülen 2013 Mali yılı  Bütçe tasarısına göre; gelir bütçesi toplamının 185 milyon 500 bin TL,  giderler bütçesinin toplamının ise 200 milyon 500 bin TL olması nedeniyle aradaki 15 milyon TL farkın İller Bankası’ndan borçlanma yolu ile giderilmesine karar verildi ve bütçe tasarısı, oy çokluğu ile kabul edildi. Bütçe tasarısı ile ilgili konuşan AK Parti Belediye Meclisi Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, Esenler Belediyesi’nin yaptığı kamulaştırma çalışmalarına dikkat çekerek, bu çalışmaların en kısa zamanda tamamlanacağını söyledi.

1000’LİK PLANLAR MECLİSTEN GEÇTİ

Belediye Meclisinde masaya yatırılan bir diğer önemli konu ise; 11 yıldır merakla beklenen Esenler’in 1/ 1000’lik imar planları oldu.  1/ 1000’lik planlar hakkında Meclis Üyelerine bilgi veren AK Parti Belediye Meclis Üyesi İmar Komisyonu Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Oğuz Türk, söz konusu imar planlarının Belediye personelleri tarafından hazırlandığına dikkat çekerek, tek kuruş para harcamadan planları hazırladıklarını vurguladı. Eski imar planlarının günümüz koşullarına cevap vermeyen nitelikte olduğunu hatırlatan Oğuz Türk, 1/ 5000’lik imar planlarına uygun şekilde şeffaf, anlaşılır yeni bir imar planları hazırladıklarını belirtti. Belediye Meclis Üyeleri tarafından da büyük bir takdirle karşılanan çalışma hakkında söz alan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Hasan Babacan, “Önceki dönemlerde imar planı 600 bin TL yaptırılarak iptal edilmişti. Vallahi ben size çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından 1/1000 ölçekli Esenler İmar Planı oy çokluğu ile mecliste onaylandı.

 

Diğer Haberler