Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Mart 2016

ABONE OL

Belediye Meclisi’nde Söz Kadınların

Esenler Belediye Meclisi'nin Mart ayı toplantısının ilk oturumunda söz alan AK Partili Meclis Üyesi Çimen Sarıkaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü meclis kürsüsünden kutladı. Sarıkaya, "Bir anne olarak, bir eş olarak, bir evlat olarak kadın, toplumu dönüştüren, ülkeye istikamet verendir" dedi.

Esenler Belediye Meclisi’nin Mart ayı toplantısının ilk oturumunda söz alan AK Partili Meclis Üyesi Çimen Sarıkaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü meclis kürsüsünden kutladı. Sarıkaya, “Bir anne olarak, bir eş olarak, bir evlat olarak kadın, toplumu dönüştüren, ülkeye istikamet verendir” dedi.

Esenler Belediye Meclisi’nin 5. Seçim Yılı 3. Dönem 2016 Mart Ayı Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu, Esenler Belediye Başkanlığı’ndaki Meclis Salonu’nda yapıldı. 7 teklif ve 6 raporun görüşüldüğü toplantıda AK Partili Meclis Üyesi Çimen Sarıkaya, gündem dışı söz aldı.

KADINLARIN GÜNÜNÜ KUTLADI

Konuşmasına kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak başlayan Çimen Sarıkaya, toplumu dönüştüren ve ülkeye istikamet verenlerin kadınlar olduğunu söyledi. Kadınların ailenin ve toplumun temeli olduğuna işaret eden Sarıkaya, “Kadınlar, bizim topraklarımızda, bizim kültürümüzde müstesna bir yere sahiptir. Kadın, hem toplumun hem de ailenin temelidir. Bir anne olarak, bir eş olarak, bir evlat olarak kadın, toplumu dönüştüren, ülkeye istikamet verendir” dedi.

KADIN MUTLUYSA ÜLKE DE MUTLUDUR

AK Parti Hükümetlerinin son 13 yılda hayata geçirdiği projelerden söz eden Sarıkaya, “Kadın, geleceğe şekil veren merhamet, sevgi, şefkat sembolüdür. Eğer kadın mutluysa aile mutludur, mahalle mutludur, şehir mutludur, ülke de mutludur. Eğer kadının umudu varsa ülkenin de umudu vardır. Partimizin hayata geçirdiği “Kadın Politikaları” ile kadınlarımızın daha mutlu ve daha umutlu olması yönünde büyük ve önemli adımlar atılmıştır. AK Parti, iş hayatından eğitime, sosyal yardımlardan sağlığa kadar hayatın her alanında kadınlarımıza pozitif yönde destek vermiştir ve vermeye devam edecektir” diye konuştu.

SARIKAYA’DAN BAŞKAN GÖKSU’YA TEŞEKKÜR

Çimen Sarıkaya konuşmasını, hayata geçirdiği sosyal ve kültürel projelerde kadınları birinci öncelik olarak gören Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkür ederek tamamladı. Sarıkaya’nın konuşması, AK Parti ve CHP’li Meclis Üyeleri tarafından alkışlandı.

Diğer Haberler