Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Nisan 2018

ABONE OL

Belediye’den Emniyet’e Polis Aracı Desteği

"Güvenli Şehir Esenler" projesinin "Güvenli Sokak" ayağı kapsamında Esenler Belediyesi, Esenler'in huzur ve güveni için İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne 8 polis aracı ve 6 adet motosiklet teslim etti.

“Güvenli Şehir Esenler” projesinin “Güvenli Sokak” ayağı kapsamında Esenler Belediyesi, Esenler’in huzur ve güveni için İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne 8 polis aracı ve 6 adet motosiklet teslim etti.

Esenler Belediyesi, 2 yıl önce başlattığı “Güvenli Şehir Esenler” projesinde bir adım daha attı. “Güvenli Şehir Esenler” projesi ile her bir Esenlerli’nin kendisini güven ve huzur içinde hissedebileceği bir ortam oluşturmak için suçun oluşmadan önce gerekli caydırıcı etkiye sahip teknolojik ekipmanlar ile önlenmesi hedefleniyor. Çocuk parklarına yerleştirilen kameralarla “Güvenli Park”, ilçedeki okulları ve çevresini kameralarla donatarak “Güvenli Okul” ile projenin ilk iki ayağını tamamlayan Esenler Belediyesi üçüncü adım olan “Güvenli Sokak” için harekete geçti.

Esenler Belediyesi’nin “Güvenli Şehir Esenler” projesinin “Güvenli Sokak” adımında Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü için aldığı araçlar Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen törenle teslim edildi. “Esenler’in güven ve huzuru için” sloganıyla düzenlenen “Polis Araçları Teslim Töreni”ne; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, İlçe Emniyet personeli, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

HER ŞEY ESENLER’İN HUZURU VE GÜVENLİĞİ İÇİN

“Polis Araçları Teslim Töreni”nde konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Güvenli Şehir Esenler” projesi kapsamında Esenler’in huzur ve güven veren bir ilçe olması için çalıştıklarını belirterek şu ifadelere yer verdi:

“3 yıldan beri ‘Güvenli Şehir Esenler’ projesi için yoğun bir çalışma yapıyoruz. İş yerlerine ruhsat alırken güvenlik kamerasını zorunlu hale getirdik. Tüm sokaklarımızı güvenlik kamerasıyla donatarak 24 saat kontrol altında tutacağız. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ‘Akıllı Şehirler’ konsepti çerçevesinde ‘Güvenli Şehir’ olarak Esenler, İstanbul’da pilot bölge olarak belirlendi. Şu ana kadar 650 sokağımızın güvenlik sistemini ekonomik anlamda çözdük. Esenler’de 1.550 sokağımız var, bunların hepsinin güvenlik kamerası altyapısını da Büyükşehir koordinasyonuyla tüm sokaklarımızın güvenli hale geldiği, 24 saat takip edildiği bir Esenler’i inşa etmek istiyoruz. Bunun için 40-50 milyonluk bir rakama ihtiyaç var. En kötü ihtimal, Esenler Belediye binasını satarak bile bu ilçe sokaklarını güvenli hale getirmek istiyoruz. Önemli olan, Esenler’de bir annenin çocuğunu sokağa gönderdiği zaman güvende hissetmesi. Emniyetimize 23 adet araç alıp vermişiz bugüne kadar. Bugün de teslimini yaptığımız 8 araç ve 6 adet motosikletimizle beraber Allah’ın izniyle polislerimiz, sokaklarımıza o huzur ve güven veren duruşlarıyla her biri birer merhamet elçisi olarak zalimin karşısında korku duvarı, mazlumun yanında da sırtını dayayabileceği bir güç olarak kendisini göstereceklerdir.”

ANAHTARLAR EMNİYET MÜDÜRÜ’NE TESLİM EDİLDİ

Göksu’nun konuşmasından sonra Esenler Müftüsü Halil Şekerci, başta polis şehitler olmak üzere tüm şehitler için dualar okudu. Duaların ardından Başkan Göksu, İlçe Emniyet Müdürü Cihat Dağdeviren’e araçların anahtarlarını teslim etti. Dağdeviren, Esenler halkı adına Göksu’ya teşekkür ederek plaket takdim etti. İkili daha sonra bir polis aracına binerek test sürüşü yaptılar.

Diğer Haberler