Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Şubat 2014

ABONE OL

Belediye’de Son Meclis Toplantısı

Bugüne kadar çok sayıda meclis toplantılarına ev sahipliği yapan belediye hizmet binası, son kez meclis üyelerini ağırladı. Esenler Belediye Meclisi, belediye binasında son kez toplandı.

Bugüne kadar çok sayıda meclis toplantılarına ev sahipliği yapan belediye hizmet binası, son kez meclis üyelerini ağırladı. Esenler Belediye Meclisi, belediye binasında son kez toplandı.

Esenler Belediye Meclisi, 20 yıldır hizmet veren Esenler Belediyesi hizmet binasında son meclis toplantısını yaptı.

Esenler Belediye Meclisi toplantısının önümüzdeki ay yeni hizmet binasında yapılacak olması nedeniyle, belediye meclis üyeleri, mevcut belediye binasında son kez toplandı. Belediye Meclisi 2. Başkan Vekili Ömer Çetinkaya’nın başkanlığında toplanan meclis üyeleri, 4. Seçim yılı 6. dönem 2014 senesi Şubat ayına ilişkin gündem maddelerini görüşüp karara bağladı. Açılış ve yoklamanın yapılmasının ardından gündem maddelerini değerlendiren meclis üyeleri toplantıda; Metris 1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun Muhtelif talepleri, kanal katılım payı hesabı, İlçe Müftülüğü’nün talebi, Tarihi Avasköy Su Kemeri, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği, Esenler Turgutreis Mahallesi 1626 ada 1 parsel sayılı taşınmazı, Esenler’de Ulaşımda Yol Güvenliği Projesi ve Genç Zihinler Yeni Beceriler Projesi, Gençlerin Yaratıcı Düşünme ve İnovasyon Yeteneklerini Geliştirerek Oyun İcat Etme ve Sanal Oyun Müzesi Kurma Projesi hakkındaki raporları masaya yatırarak oylamaya sundu.

MEKANLARIN DA BİR RUHU VAR

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından söz alan AK Parti Esenler Belediye Meclisi Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Aydın, belediye binasındaki son toplantıyı değerlendirerek, “Bu binada son meclis toplantımızı yaptık. Önümüzdeki ay yeni belediye binamızda olacağız. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yeni belediye binamız Esenler’e ve halkımıza hayırlı olsun” dedi. Aydın’dan sonra konuşan Meclis 2. Başvekili Ömer Çetinkaya da mekânların da bir ruhu olduğunu söyleyerek, yeni belediye binasının hayırlı uğurlu olmasını diledi. Toplantının ardından Belediye Meclis Üyeleri, hep birlikte bir hatıra fotoğrafı çektirdi.

Diğer Haberler