Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Mayıs 2021

ABONE OL

BAYRAMIN TADI AİLE İLE ÇIKAR

Esenler Belediyesi, Covid-19 nedeniyle Ramazan Bayramı’nı evlerinde geçiren vatandaşlar için ‘Bayramlık Muhabbetler’ adlı program düzenledi. Programa katılan oyuncu Burç Kümbetlioğlu, aile ile geçen bayramın öneminden bahsederek “Bayramın tadı aile ile çıkar” dedi.

Esenler Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı bu bayramı da evlerinde geçirenler için ‘Bayramlık Muhabbetler’ adlı bir program gerçekleştirdi. Sinema yazarı Suat Köçer’in sunumuyla belediyenin instagram kanalında canlı yayınlanan programın ilk günkü konuğu

Seksenler dizisi oyuncusu Özlem Balcı oldu. Balcı, yer aldığı projeler hakkında merak edilenlere ilişkin soruları yanıtladı. Bayramın ikinci günü ise oyuncu Burç Kümbetlioğlu, çocukluğundaki bayramları ve oyunculuk kariyeri hakkında Köçer’le sohbet etti.

KIYAFETLERİMİ BAŞUCUMA KOYARDIM

Çocukluğundaki bayramları yad eden oyuncu Burç Kümbetlioğlu, “Ben bayramlığı alınıp onu bayram gecesi yatağının başına koyan çocuklardandım. Yani her şeye ulaşmanın o kadar kolay olmadığı ama ulaştığımızda da buna aşırı değer veren çocuklardık biz. Bizler imkansızlıkların içinde sahip olduklarımızı çok daha iyi öğrenerek yetiştik. Bayramlar benim için çok özeldi. Rahmetli babam bayram kıyafetlerimizi hiçbir zaman eksik etmezdi. O bayramlık ayakkabılarla evlerimizde gezer ve heyecanlanırdık. Bu bayram da yasaklar olmasaydı annemin yanına Sivas’a gidecektim. Annemin yemeklerini yiyecektim. Örneğin yaprak sarmasının tadı bayramlarda bir başkadır. Bayramların tadı aile ile çıkıyor” şeklinde konuştu.

YÖNETMENLER DAHA ÖZGÜR

Seksenler dizisi oyuncusu Özlem Balcı ise salgın koşulları nedeniyle pek çok projenin gerçekleşemediğini belirterek “Bir belgesel projem var. Bu belgeseli Arabistan’da çekmeyi planlıyorum. Dizi çekimlerimiz şu an tüm haftamızı alıyor. Kalan vakitlerimde tiyatroyla ilgileniyorum. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli oyunum olan ‘Makbuş’ da devam edecek. Bunun dışında birkaç projem daha var” dedi. Oyunculuğu dışında yönetmen koltuğuna da oturan Balcı, şunları kaydetti: “Bir tercih yapmam gerekirse kamera arkasında belgesel yönetmenliği yapmak bana da keyifli geliyor. Çünkü orada daha özgürsün. Oyunculukta da kendinden bir şeyler katılıyorsun ama elinde bir senaryo var. Maddi ve manevi olarak yönetmenlik beni daha mutlu eder.”

 

 

Diğer Haberler