Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Kasım 2011

ABONE OL

Bayramda da Van’dayız!

Van’da 30 Ekim Pazar günü yaşanan 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedelerin yaralarını sarmak için seferber olan Esenler Belediyesi, Kurban Bayramı’nda da Van’da olacak. Başkan Göksu, 50 kişilik ekibiyle Van’daki kardeş köylerini tek tek ziyaret ederek, 558 haneye yardım malzemesi dağıtacak.

Esenler emanetine sahip çıkıyor…

Van’da 30 Ekim Pazar günü yaşanan 7.2 büyüklüğündeki depremin ardından depremzedelerin yaralarını sarmak için seferber olan Esenler Belediyesi, Kurban Bayramı’nda da Van’da olacak.  Başkan Göksu, 50 kişilik ekibiyle Van’daki kardeş köylerini tek tek ziyaret ederek, 558 haneye yardım malzemesi dağıtacak.

Türkiye’yi büyük bir hüzne boğan 7.2 şiddetindeki Van depreminin ardından ilk iş olarak Esenler Belediyesi Kurtarma Ekibi ( ESKUT)’ni bölgeye sevk eden ve hemen ardından ilçede büyük bir yardım kampanyası başlatarak acil ihtiyaç malzemelerini bölgeye sevk eden Esenler Belediyesi, Kurban Bayramı’nda da depremzedelerin yanında olacak.  Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu Başkanlığı’nda Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, bazı birim müdürleri, Esenler’in bazı kanaat önderleri ile belediye çalışanlarından oluşan 50 kişilik bir ekip, Kurban Bayramı’nda Van’da incelemelerde bulunacak ve depremzedelerle bayramlaşarak, onların acılarına ve sevinçlerine ortak olacak.

Kurban Bayramı’nın üçüncü günü gerçekleşecek olan ziyarette; kardeş olarak bütün ihtiyaçlarını üstlendiği Van’ın Erciş ilçesine bağlı Pay, Kızılören ve Yankıtepe köylerini ziyaret edecek olan Başkan Göksu ve ekibi, depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine taziye, hastanelerde tedavi gören yaralılara da geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak, kardeş köylerdeki toplam 558 haneye gıdadan kışlık giysiye, battaniyeden ısıtıcıya kadar çeşitli yardım malzemeleri dağıtacak. Belediyenin teknik ekipleri de köylerin yol, su, elektrik, kanalizasyon ve çevre düzenlemesi gibi altyapı ve üstyapıya dair ihtiyaçlarını yerinde tespit edecek.  Van Valiliği Kriz Kontrol Merkezi ve sivil toplum kuruluşları ile toplantılar da yaparak ihtiyaç analizlerini hazırlayacak olan Esenler Belediyesi, belirlenen bütün ihtiyaçları bayram sonrasında tamamen giderecek.

Kardeş köylere çocuk parkı Van’a yapılacak Kurban Bayramı ziyaretinde Van’daki kardeş köylerine çocuk parkları yapacaklarını belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,  “Kardeş 3 köyümüze birer çocuk parkı yapacağız. Ayrıca köylerdeki okul, cami ve sağlık ocağı gibi hasar gören kamu binalarını onaracağız. Üç köyümüzde meydan düzenlemesi yapıp, Esenler’in hatırasının bu köylerimizde yaşaması ve kardeşliklerin ebedi sürmesi için meydanlara Esenler Meydanı adını vereceğiz” dedi. Kardeş köylerin A’dan Z’ye bütün ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek karşılayacaklarını kaydeden Göksu, “onlar artık bizim kardeşlerimiz. Bizler nasıl ki anamızı, babamızı, kardeşimizi seviyor, sayıyor ve onları sahipleniyorsak Van’daki kardeş köylerimizi de sahipleneceğiz. Onları asla yalnız bırakmayacağız” diye konuştu.

Diğer Haberler