Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Mart 2016

ABONE OL

Battalgazi’nin Torunları Çanakkale’de

Battalgazi'nin Torunları, Çanakkale Savaşı'nda hayatını kaybeden 177 Malatyalı şehit için Çanakkale’ye çıkarma yaptı.

Battalgazi’nin Torunları, Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybeden 177 Malatyalı şehit için Çanakkale’ye çıkarma yaptı.

Malatya Gençlik Derneği, Çanakkale Savaşı’nda kahramanca mücadele eden ve kayıtlara geçen 177 Malatyalı şehit için 177 Malatyalı gençle Çanakkale’yi ziyaret etti. Esenler Belediyesi ve Esenler Kaymakamlığı ile ortaklaşa yapılan program kapsamında; 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, Anzak Koyu, Canlı ve Sesli Tarih Galerisi, Seyit Onbaşı, Zığindere Sargıyeri, Şehitler Abidesi, Ezine’li Yahya Çavuş Anıtları ziyaret edildi.

İNANAN GENÇLERİN ZAFERİ ÇANAKKALE

Proje kapsamında bir program da Esenler Belediyesi Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlendi. “İnanan Gençlerin Zaferi Çanakkale” adlı konferansta Çanakkale’de alan kılavuzluğu yapan Araştırmacı Ali Öztaş, başta öğrenciler olmak üzere çok sayıda vatandaşa Çanakkale’deki kahramanca mücadeleyi anlattı. Öztaş, ‘Çanakkale Savaşlarına Giriş, Deniz Savaşı, Kara Savaşı, Çanakkale Savaşında Çekilen Sıkıntılar ve Çanakkale Beklemeleri’ konularında dinleyenleri aydınlattı.

TORUNLARI O RUHU YAŞATACAK

Programın açılış konuşmasını yapan Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan Köpürür, “Çanakkale’de 177 Malatyalı gencimizle birlikte şehadete erişen diğer vatan evlatlarını ziyaret ederek Çanakkale ruhunu yaşatma onuruna eriştik. Battalgazi Torunları olarak o ruhu üzerimizde taşıyoruz”dedi.

BİZİ ‘ÇANAKKALE RUHU’ KORUYACAK

Programda konuşan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya “Çanakkale bir milletin dirildiği yerdir. Gidenler de görmüştür ki; tüm coğrafyamızdan şehitler vardır. Hepimiz beraber olduk ve geleceğimizi, gençliğimizi kurtarma adına mücadele verdik. Bugünlerde de birlik ve beraberliğimize kast eden kötü odaklar var. Bizi koruyacak olan yine ‘Çanakkale Ruhu’dur” ifadelerine yer verdi.

Diğer Haberler