Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Nisan 2015

ABONE OL

Başkan Göksu Yetimlerle Buluştu

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, yetimler ve aileleriyle ayrı sofrada buluştu. Yetim çocukların yoğun sevgi ilgi gösterdiği Başkan Göksu, verdikleri yemeğin bugüne kadar yapılan en hayırlı organizasyonlardan biri olduğunu söyledi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, yetimler ve aileleriyle ayrı sofrada buluştu. Yetim çocukların yoğun sevgi ilgi gösterdiği Başkan Göksu, verdikleri yemeğin bugüne kadar yapılan en hayırlı organizasyonlardan biri olduğunu söyledi.

Esler Belediyesi’nin Ganioğulları Şirket Grubu’nun katkılarıyla düzenlediği Yetim Aileler Yemeği, Esenler Kültür Merkezi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Esenler’de oturan yetimler ve ailelerini bir araya getiren yemeğe, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Hüseyin Yayman, Esenler Belediyesi Genel Koordinatörü Mehmet Çelik, Esenler Müftüsü Halil Şekerci ve Ganioğulları Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Güzeldere ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yemek, Ganioğulları Şirketler Grubu’nu tanıtan sinevizyon gösterimi ile başladı. Tanıtım filminin ardından konuşan Ganioğulları Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Güzeldere, “Paylaşmak Allah’a şükrün en önemli göstergesidir. Kimimiz sofrasını, kimimiz tecrübesini, kimimiz ise zamanını paylaşır. Bizde bu düşünceyle soframızı paylaştık” dedi.

GÖKSU: EN HAYIRLI ORGANİZASYON

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ise yetimlere sahip çıkmanın toplumsal önemine değinerek, “Bizim anlayışımıza göre; İnsan, yaratılmışların en şereflisidir. Kendisine hizmet edilmesi gerekir. Bu akşam burada, bu masaların gerçek sahiplerine hizmet ediliyor. O yüzden bu yemek çok hayırlı bir organizasyon. Bugüne kadar düzenlediğimiz en güzel yemeklerden birini veriyoruz. Sadece bu yemeğe değil, EDİM projemize de verdiği destekten dolayı Ganioğulları Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Güzeldere kardeşime Esenler halkı adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ÇOCUKLARDAN GÖKSU’YA YOĞUN İLGİ

Başkan Göksu’nun ardından AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Hüseyin Yayman da kısa bir konuşma yaptı. Yayman, “Soframızı, gönlümüzü, ekmeğimizi paylaşıyoruz. Çünkü bizler, ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ anlayışına, ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ düşencesine sahip bir kültürün parçasıyız” dedi.

Yemekte özellikle yetim çocuklar, Başkan Göksu’ya yoğun sevgi gösterilerinde bulundular. Başkan Göksu, başlarını okşadığı çocuklarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Diğer Haberler