Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Ekim 2011

ABONE OL

Başkan Göksu hacı adaylarına yemek verdi

Esenler'den hacca gitmeye hazırlanan 500 hacı adayına yemek veren Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Resulallah’ın Ravzasına yüzünüzü sürdüğünüzde, onun can yoldaşlarıyla selamlaştığınızda ne olur bizi de unutmayın” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, bu yıl Esenler’den kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adaylarıyla yemekte bir araya geldi. Esenler Kültür Merkezi’nde gerçekleşen yemeğe; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya ve Hacca gitmeye hak kazanan yaklaşık 500 hacı adayı katıldı. Samimi bir ortamda hep birlikte yemek yiyen Hacı adayları, hararetli sohbetlerle yakın bir zamanda çıkacakları ulvi yolculuğun sevinç ve heyecanını paylaştılar. Yemek sonrasında duygu ve düşüncelerini belirtmek için konuşma yapan Hacı adayı Ramis Köksaldı, ilk defa Hacca gideceğini belirterek, çok heyecanlı ve mutlu olduğunu söyledi. Köksaldı, Esenler’den Hacca gidecek adayları bir araya getirdiği için Esenler Belediyesi’ne teşekkür etti. Programda konuşan bir başka Hacı adayı 60 yaşındaki Naciye Kılavuz da; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya düzenlediği yemek için kendisine teşekkür etti ve Başkan Göksu’nun Esenler’de başta yetimler olmak üzere yardıma muhtaç kim varsa hepsini doyurduğunu söyledi. Kılavuz, “Başkanımızdan Allah razı olsun. Verdiği bu yemekler, annesinin ruhuna da gitsin” dedi. Tüm Hacı adaylarına iyi dileklerde bulunarak konuşmasına devam eden Kılavuz, konuşmasını yaptığı sofra duası ile tamamladı.

Dualarınızda bizi unutmayın

Yemekte konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da tüm Hacı adayları ile birlikte anlamlı bir sofranın bereketinde bir araya geldiklerini söyledi. “Artık isminizin başına bir sıfat daha eklendi” diyen Göksu, Hacca giden her kişinin Haccının kabul olduğunu vurguladı. Geçen yıl kutsal topraklara yaptığı Hac ziyaretini anlatarak konuşmasına devam eden Göksu, “Kutsal topraklara bizden selam götürmeyi unutmayın. O duaların ret edilmediği mekânda Resulallah’ın ravzasına yüzünüzü sürdüğünüzde, onun can yoldaşlarıyla selamlaştığınızda ne olur bizi de unutmayın” dedi. Esenler’de 500 bin insanın sorumluluğunu üstlendiklerini anlatan Göksu, Hacı adaylarının Medine’den çıkıp Mekke’ye vardıklarında Kâbe’ye yapacakları ziyarette Yaradanın misafirleri olacaklarını, Kâbe’den Arafat’a doğru yola çıktıklarında şeytan taşlayacaklarını hatırlattı ve, “Orada şeytanı taşlayacaksınız. Şeytanı taşlarken yeryüzündeki mazlumlara zulmeden zalimleri taşlayacaksınız” diye konuştu.

Hacılar, Başkan’dan helallik istedi

Göksu,  “İnanıyorum ve umuyorum ki sizler, o mübarek yolda sabrı, aşkı ve sevgiyi öğreneceksiniz. Bu kutsal yolculuğunuzdan arınmış olarak döneceksiniz. Esenler halkını dualarında eksik etmezseniz, biz de hepinize kalbi şükranlarımızı sunarız. Sizlerin duasıyla Esenler’i bereketlendirelim. Allah yolunuzu açık etsin” diye konuştu. Göksu, yemek sonrasında tüm Hacı adaylarını kapıda  tek tek uğurlayarak ‘hayırlı yolculuklar’ temennisinde bulundu. Başkan Göksu’ya teşekkür eden Hacı adayları da kendisinden helallik istedi.

Diğer Haberler