Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Şubat 2014

ABONE OL

Başbakan Esenler’e Geliyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Şehir Yazarları ve Akademisyenler toplantısına katılmak üzere 9 Şubat Pazar günü Esenler’e geliyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen Şehir Yazarları ve Akademisyenler toplantısına katılmak üzere 9 Şubat Pazar günü Esenler’e geliyor.

Şehre ve içinde yaşayan insana dair yeni ve kalıcı düşünceler üretmek ve bunların hayata geçirilmesi noktasında fikir alış – verişlerinde bulunmak amacıyla kurulan Esenler Belediyesi Esenler Şehir Düşünce Merkezi tarafından düzenlenen şehir yazarları ve akademisyenleri toplantısının ikincisi, 9 Şubat 2014 Pazar günü, Esenler Tekstilkent Ramada Plaza Otel’de gerçekleştirilecek. Toplantı, saat 16.00’da başlayacak.

BAŞBAKAN ŞEHİR YAZARLARI İLE BULUŞACAK

İlki Ekim 2012 tarihinde düzenlenen ve çok sayıda şehir yazarı ve akademisyenin özellikle kentsel dönüşüm konusunda fikirlerini açıkladığı Şehir Yazarları ve Akademisyenleri toplantısının ikincisine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katılarak bir konuşma yapacak. Başbakan Erdoğan ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce başta olmak üzere bazı bakanlar, milletvekilleri, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun da katılacağı toplantıya, 250 yazar ve akademisyen davet edildi. Toplantıda, yazar ve akademisyenler, şehre ve şehrin yeniden inşasına dair fikir ve düşüncelerini dile getirecekler.

MERKEZ, BİZE YENİ UFUKLAR AÇIYOR

Esenler Şehir Düşünce Merkezi’nin Esenler, İstanbul, hatta Türkiye için çok önemli bir merkez olduğunu belirten Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Bu merkezimiz, ülkemizin kentsel dönüşüm sürecine girdiği günümüzde bizlere, şehirleşme, şehir hayatı ve şehir estetiğine dair yeni ufuklar açıyor. Bu bağlamda merkezimiz, şehre dair söz söyleyen, fikir üreten herkesi dinliyor, onlardan istifade ediyor. Zaman zaman şehir yazarlarımız ve akademisyenlerimizle bir araya geliyoruz. Şehir yazarlarımız ve akademisyenleri bir araya getireceğimiz bu ikinci kapsamlı toplantımıza Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da teşrif ederek bizleri onurlandıracak. Toplantıdan güzel sonuçlar çıkacağına inanıyorum” diye konuştu.

Diğer Haberler