Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Ekim 2012

ABONE OL

Başarılı Polislere Ödül

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından her ay rutin olarak düzenlenen değerlendirme ve başarılı personele ödül toplantısı, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “marifet iltifata tabidir” diyerek personelin ödüllendirilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından her ay rutin olarak düzenlenen değerlendirme ve başarılı personele ödül toplantısı, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “marifet iltifata tabidir” diyerek personelin ödüllendirilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından her ay düzenlenen değerlendirme ve başarılı personeli ödüllendirme toplantısının sonuncusu İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında yapıldı. Toplantıya; Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İlçe Emniyet Müdürü Zülküf Atılgan ve çok sayıda polis memuru katıldı.

Toplantıda ilk konuşmayı yapan İlçe Emniyet Müdürü Zülküf Atılgan, Esenler’i yoğun bir haftanın beklediğine dikkati çekerek çok sıkı tedbirlerin alınacağını ve tüm personelin görev başında olacağını açıklayarak konuşmasına başladı. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Huzur Toplantısı’nda, İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün ihtiyaç duyduğu 1,5 milyon liralık talebinin Esenler Belediyesi tarafından karşılayacaklarının müjdesini hatırlatan Atılgan, Önleyici Hizmetler Büro Amirliği’nin Bayrampaşa’dan Esenler’e alındığını da açıkladı. Atılgan; “Önleyici Hizmetler Büro Amirliği’ni geçici olarak birinci kata alacağız. Daha sonra bu amirliğimizi belki yapılacak olan karakolumuzun üst katına alırız. Önleyici hizmetlerin burada olması bize büyük katkı sağlayacak” dedi.

NEREDE ADALET ORADA BEREKET

İlçe Emniyet Müdürü Atılgan’ın ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Esenler’in her şeyiyle ilgilenmek gibi bir görevlerinin olduğunu düşündüğünü ifade ederek başladığı konuşmasına; “Biz şehir yönetimi olarak bu belediyenin, bu emniyetin yada bu kaymakamlığın görevi diyerek görevleri ayırmıyoruz” dedi. Göreve geldiği ilk andan itibaren meclisten her ay ortalama en az bir tane emniyet kararı geçirdiklerini hatırlatan Göksu, “Bazen bu değirmenin suyu nerden geliyor diye bana sorarlar. Ben de samimi olarak yola çıkılırsa Allah bize yardım eder cevabını veririm hep. Tarihimize baktığımızda hazinelerimiz hep dolmuş taşmış. Bunun sebebini hep merak ederdim. Sonra baktım ki aslında finansın kaynağı adaletmiş. Nerede adalet varsa orada bereket vardır” dedi.

ESENLER’İN ALGI SORUNUNU ÇÖZDÜK

Eskiden Esenler’de ciddi bir algı sorunun olduğunu hatırlatarak konuşmasına devam eden Göksu, “Esenler eskiden ilçe sınırlarına girdiğimizde hemen bir saldırıyla karşı karşıya geleceğiniz, bir sıkıntıyla karşılaşacakmışız gibi bir algı vardı.  Yaptığımız araştırmalar sonucunda gördük ki biz aslında su ve suç ortalaması bakımından İstanbul ortalamasının çok gerisindeyiz. Ancak algı öyle bir yönetilmiş ki böyle bir sıkıntı ortaya çıktı. Çok şükür şimdi biz bunu aştık. Esenler’in bir taraftan marka değerini yükseltirken bir taraftan da evin içindeki problemleri çözeceğiz. Ve biz bize emanet edilmiş Esenler’in hangi sorunu varsa da onu bir şekilde çözeceğiz” dedi. Başarılı personelin ödüllendirilmesini çok doğru bulduğunu söyleyen Göksu, “Marifet iltifata tabidir” diyerek sözlerini tamamladı. Azim ve başarılı çalışmalarından dolayı ödüle layık görülen üç emniyet mensubu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Esenler Belediyesi tarafından ödüllendirildi. Toplantı daha sonra ilçe emniyet müdürlüğüne yapmış olduğu yardım ve desteklerden dolayı Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya plâket verilmesiyle sona erdi.

Diğer Haberler